Į pradžią
Austrijoje viešintis valstybės kontrolierius: zuikiavimo neišvengiame net sveikatos sistemoje

Valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys ir valstybės kontrolieriaus pavaduotoja Živilė Simonaitytė dalyvauja Vienoje vykstančiame simpoziume „Geras viešasis administravimas ir nauda piliečiams. Parlamentinių kontrolės institucijų vaidmuo“. Jį rengia Austrijos aukščiausioji audito institucija (AAI) ir Austrijos ombudsmenų valdyba.

Renginio metu jo dalyvės – aukščiausiosios audito institucijos ir ES šalių narių ombudsmenų institucijos – nagrinėja klausimus, su kuriais šios abi kontrolės institucijos susiduria pastaruoju metu: geras viešasis valdymas, skaidrios ir atskaitingos institucijos, sveikata ir sveikatos apsauga, skurdo mažinimas. Svarbus renginio klausimas – tvarios plėtros tikslai ir kaip savo darbu prie jų įgyvendinimo prisideda AAI ir ombudsmenai.
Valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys viename iš simpoziumo seminarų – „Sveikata ir gerovė“ – pristatė sveikatos apsaugos sistemos iššūkius. Austrijoje rengiamo simpoziumo viena pagrindinių temų atspindi šių metų valstybės tvarios plėtros konferencijos SIGNALS siunčiamą signalą – sveikatos priežiūros kokybę.

„Kai savo energija, laiku ir kitais ištekliais neprisidedame prie viešųjų gėrybių kūrimo, mes zuikiaujame. Deja, zuikiavimo išvengti nepavyksta net tokioje jautrioje srityje kaip sveikatos apsauga. Pavyzdžiui, Lietuvoje gyventojai vidutiniškai dažniau lankosi gydymo įstaigose nei kitose ES šalyse, tačiau mūsų šalyje gyvenimo trukmė yra trumpiausia iš visų ES narių. Kodėl taip nutinka? Kas zuikiauja? Ar užtikrinama, kad sveikatos priežiūros paslaugos būtų kokybiškos: saugios, veiksmingos, visiems prieinamos ir orientuotos į pacientą?“ – kalbėjo A. Dulkys.

Šio vizito metu valstybės kontrolierius taip pat susitiko su Vokietijos AAI pirmininku Kay Scheller‘iu, su kuriuo aptarė tolesnį bendradarbiavimą ir patirties dalinimąsi krašto apsaugos sistemos ir viešųjų pirkimų audito srityse.

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.