Į pradžią
 
Naujiena
2009-02-09   Valstybinio audito programoje - dėmesys efektyvumui
2009 metų Valstybės kontrolės valstybinio audito programoje daugiausia dėmesio skiriama šiandien valstybei aktualiausiems klausimams, siekiant skaidraus ir efektyvaus valstybės ir jos finansų valdymo. „Suprasdami visuomenės lūkesčius mūsų atžvilgiu, šiemet ketiname pateikti siūlymus, kas keistina valstybės turto ir finansų valdymo, energetikos, rinkos kontrolės, kultūros ir švietimo srityse. Manome, kad šių sričių auditai duos didžiausią naudą valstybei ir visuomenei“, – teigia valstybės kontrolierė Rasa Budbergytė. – Tikime, kad esminių Valstybės kontrolės rekomendacijų įgyvendinimas padėtų efektyviai reformuoti įvairias valstybės veiklos sritis, viešasis sektorius kurtų didesnę pridėtinę vertę, o vykdomi projektai teiktų didesnę naudą visuomenei.“.

Šiemet Valstybės kontrolė planuoja atlikti 34 veiklos auditus, kurių metu bus įvertinta, ar valstybės lėšos ir kitas turtas naudojamas taupiai, efektyviai ir ekonomiškai. Planuojami Valstybės kontrolės sisteminiai veiklos auditai valstybės įmonių valdymo, valstybinės žemės valdymo, konkurencijos užtikrinimo, atsinaujinančių energetikos išteklių naudojimo ir kitose srityse.

Valstybės kontrolė šiemet baigs 106 valstybės institucijų ir įstaigų finansinius (teisėtumo) auditus ir pateiks išvadas, kaip 2008 m. buvo panaudota 21 mlrd. Lt (81 proc.) valstybės biudžeto lėšų. Bus pradėti dar 106 finansiniai (teisėtumo) auditai. Jų metu bus vertinama, kaip valstybės institucijos 2009 metais panaudojo 24 mlrd. Lt.

Kaip ir kasmet, daug dėmesio bus skirta iš Europos Sąjungos gaunamų lėšų naudojimo efektyvumui. Valstybinio audito programoje numatoma atlikti 17 auditų, kurie įvertins, ar ES finansuojami projektai duos laukiamų rezultatų. Apibendrinta informacija apie Europos Sąjungos 2008 m. suteiktos paramos naudojimą, aptiktas klaidas ir pažeidimus, gerąją patirtį bus paskelbta šių metų balandį.

Informacinių technologijų plėtra ir spartus jų diegimas viešajame sektoriuje lemia augantį Valstybės kontrolės dėmesį šiai sričiai. Į 2009 m. valstybinio audito programą įtraukti penki informacinių sistemų auditai, kurių metu bus siekiama įvertinti, ar informacinės sistemos viešajame sektoriuje diegiamos laikantis teisės aktų reikalavimų, ar užtikrinamas tvarkomų duomenų saugumas, ar sistemos atitinka joms keliamus tikslus, o lėšos jas kuriant naudotos efektyviai.


Papildoma informacija: Mindaugas Macijauskas, Audito plėtros departamento direktoriaus pavaduotojas (tel. 266 6896).

Valstybės kontrolės Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius (8 5 266 6792, 8 5 266 6795, 8 611 52051; tkuciauskas@vkontrole.lt).

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2009-02-09

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.