Į pradžią
 
Naujiena
2011-07-19   Švietimo ir mokslo ministerija jau įgyvendino didžiąją dalį auditorių rekomendacijų
Valstybės kontrolė, atlikusi Švietimo ir mokslo ministerijos 2010 metų finansinį (teisėtumo) auditą, neturėjo reikšmingų pastabų dėl finansinių ataskaitų, bet turėjo pastabų dėl valstybės lėšų ir turto valdymo.

Valstybės kontrolierė Švietimo ir mokslo ministerijos pastangas įgyvendinant audito rekomendacijas įvertino teigiamai:„Ministerija įsigilino į valstybinio audito rekomendacijas ir neatidėliodama ėmėsi konkrečių veiksmų spręsdama nustatytas problemas. Nuoseklus rekomendacijų įgyvendinimas leis užtikrinti skaidresnę ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų veiklą. Ypač svarbu taisyti sistemines klaidas, kurios kartojosi daugelyje Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldžių įstaigų.?

Auditoriai rekomendavo spęsti klausimą dėl lėšų grąžinimo į valstybės biudžetą, nes aukštosios ir religinės bendruomenės mokyklos pavedimams vykdyti skirtas lėšas„ 161, 4 tūkst. Lt - panaudojo ne pagal paskirtį. Ministerija nesivadovavo Vyriausybės nutarimu patvirtintos Švietimo įstaigų modernizavimo programos reikalavimais, nes mokyklų gamtos mokslų laboratorijų modernizavimui lėšas naudojo neturėdama investicinio projekto.

Siekiant, kad ministerijai pavaldžios įstaigos valstybės biudžeto lėšas naudotų teisėtai, auditoriai rekomendavo stiprinti vidaus kontrolės procedūras, nes nustatyti atvejai kai pavaldžios įstaigos nesilaikė Valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžeto sudarymo ir vykdymo taisyklių - į valstybės biudžetą 2010 m. nepervedė beveik 385 tūkst. Lt pajamų už suteiktas paslaugas. Kai kurios pavaldžios įstaigos netaikė Viešųjų pirkimų įstatyme numatytų procedūrų pirkdamos mobiliojo ryšio paslaugas, nesiderėjo dėl pasiūlymo kainos pirkdamos renovacijos darbus.

Valstybės kontrolė stebės kaip ministerija taiso klaidas ir efektyvina vidaus kontrolę.

Papildoma informacija:
Rasa Kudžmienė, 5-ojo audito departamento direktoriaus pavaduotoja, (8 5) 266 6819

Juozas Liesis, Komunikacijos skyriaus pakaitinis vyriausiasis specialistas, (8 5) 266 6792, Juozas.Liesis@vkontrole.lt

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2011-07-19

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.