Į pradžią
 
Naujiena
2017-02-03   Švietimo sistemos auditų patirties Valstybės kontrolė semiasi iš Suomijos kolegų

Vasario 3 d. valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys su oficialiu vizitu lankosi Suomijos nacionalinėje audito institucijoje. Susitikime su Suomijos generaline auditore Tytti Yli Viikari ir kitais institucijos kolegomis numatyta aptarti aktualius švietimo sistemos klausimus ir pasidalyti tokių auditų patirtimi. Vizito metu surengtas susitikimas ir su Suomijos švietimo vertinimo centro, nepriklausomos vyriausybinės agentūros, ekspertais.

„2017 metais planuojame didelės apimties sisteminį švietimo auditą. Suomija yra pasaulyje pripažinta lyderė švietimo kokybės srityje, todėl šios šalies auditorių patirtis pasirenkant audito temas, vertinant švietimo sistemos efektyvumą ir institucijas, mums yra labai naudinga“, – sako A. Dulkys.

Valstybės kontrolierius ir vizito metu jį lydinti audito departamento, atsakingo už kultūros, švietimo ir mokslo auditus, direktoriaus pavaduotoja Lina Balėnaitė, Suomijos švietimo ekspertus susitikime kvies dalyvauti ir 2017 m. rudenį organizuojamoje tarptautinėje Valstybės tvarios plėtros konferencijoje, Vilniuje. Švietimo sistemos tobulinimas – viena iš pagrindinių šios konferencijos temų.

Su Suomijos generaline auditore numatyta aptarti ir kitas abiem institucijoms aktualias temas. Suomijos nacionalinės audito institucijos ekspertai kartu su Europos Audito Rūmais ir Norvegijos generalinio auditoriaus institucija 2014 m. atliko Valstybės kontrolės tarpusavio vertinimą. Susitikime bus aptariama, kaip įgyvendinamos šio vertinimo rekomendacijos. Numatyta aptarti ir bendradarbiavimą vykdant fiskalinės institucijos funkcijas. Jas, šalia pagrindinių, vykdo ir Lietuvos, ir Suomijos aukščiausiosios audito institucijos.

Tai yra pirmas Valstybės kontrolės oficialus vizitas į Suomijos aukščiausiąją audito instituciją.

 
Justas Jaskonis, Komunikacijos skyriaus vedėjas, tel. (8 5) 266 6794, el. p. justas.jaskonis@vkontrole.lt

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2017-03-21

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.