Į pradžią
 
Naujiena
2017-03-02   Valstybės kontrolierius su teisingumo ministre aptarė būtinybę stiprinti kalėjimų sistemos vidaus kontrolę

Valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys ir kontrolieriaus pavaduotoja Daiva Bakutienė šiandien susitiko su teisingumo ministre Milda Vainiute aptarti kalėjimų sistemoje susiklosčiusią padėtį: ministerijai pavaldaus Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų sistemos problemas ir būdus joms spręsti.

Susitikime daugiau dėmesio skirta vidaus kontrolės priemonių poreikiui. Valstybės kontrolė vasarį  kreipėsi į Teisingumo ministeriją dėl 2015 metų atlikto Kalėjimų departamento finansinių ataskaitų audito. Dėl neįgyvendintų šio audito rekomendacijų ir neatsakingo Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų vadovų požiūrio į įpareigojimą sukurti efektyviai veikiančias vidaus kontrolės sistemas, kyla neteisėto lėšų naudojimo prielaidos. Vidaus auditas – labai svarbi šios kontrolės dalis, galinti padėti užtikrinti įstaigos veiklos gerinimą, todėl kalėjimų sistemos vidaus audito priemones ir jų veiksmingumą būtina peržiūrėti.

Su ministre taip pat aptartos viešųjų pirkimų sistemos Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose spragos, dėl kurių daroma sisteminių įstatymo pažeidimų. Ši sistema turėtų būti peržiūrėta, numatyti saugikliai, kurie užkirstų kelią naujiems pažeidimams.

Aukščiausioji audito institucija praėjusią savaitę jau pradėjo sisteminį Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų biudžeto vykdymo vertinimą. Iš Specialiųjų tyrimų tarnybos gavus informacijos apie galimus pažeidimus Kalėjimų departamente, vasario pradžioje Valstybės kontrolė kreipėsi ir į Generalinę prokuratūrą dėl jos pradėto ikiteisminio tyrimo. Aukščiausiosios audito institucijos atstovai susitiko su ikiteisminį tyrimą koordinuojančiu prokuroru aptarti atliekamo ikiteisminio tyrimo kryptis ir apimtis. Organizuotas susitikimas ir su Viešųjų pirkimų tarnybos atstovais, tikrinančiais Kauno tardymo izoliatoriaus viešuosius pirkimus. Susitikime aptartos tarnybos ir Valstybės kontrolės planuojamų patikrinimų kryptys ir apimtys, atliekant sisteminius auditus viešųjų pirkimų ir valstybės biudžeto vykdymo srityse.


Justas Jaskonis, Komunikacijos skyriaus vedėjas, tel. (8 5) 266 6794, el. p. justas.jaskonis@vkontrole.lt

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2017-05-08

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.