Į pradžią
 
Naujiena
2017-03-06   Pristatyta valstybinio audito rekomendacijų įgyvendinimo ataskaita

Aukščiausioji audito institucija šiandien pristatė trečiąją ataskaitą, kurioje apibendrinami viešojo sektoriaus subjektų veiksmai įgyvendinant 2010–2016 m. valstybinių auditų rekomendacijas. Ši ataskaita teikiama Seimo Audito komitetui ir viešai prieinama visuomenei.

Pirmosios dvi ataskaitos buvo paskelbtos 2016 metais, o nuo praėjusių metų rudens Valstybės kontrolės interneto svetainėje skelbiami ir nuolat atnaujinami atviri duomenys apie institucijoms pateiktų rekomendacijų įgyvendinimo būklę.

Žinia apie duomenų atvėrimą paskatino audituotus subjektus imtis aktyvesnių veiksmų, dar nesibaigus auditams: 2016 metais nesulaukus audito pabaigos buvo įgyvendinta ar iš dalies įgyvendinta 55 proc. teiktų rekomendacijų. Vis dėlto, dėmesio dideliems pokyčiams ir rekomendacijoms, kurios apima sistemines permainas, vis dar pasigendama. Iš šešių rekomendacijų, kurios pernai rugsėjį buvo išskirtos kaip labai svarbios ir ilgai neįgyvendinamos, per pusmetį visiškai įgyvendinta buvo tik viena; o iš rugsėjį minėtų 12 teisės aktų projektų, kuriuos priėmus būtų buvusios įgyvendintos reikšmingos audito rekomendacijos, kol kas priimti tik du.

„Didele problema išlieka tai, kad nesilaikoma nusistatytų įgyvendinimo terminų – kai kurios institucijos rekomendacijų įgyvendinimo terminus linkusios pratęsti  2, 5, ar net 10 kartų. Tai stabdo problemų sprendimą ir atitolina laukiamą audito poveikį, todėl informaciją apie vėluojamas įgyvendinti rekomendacijas nuo šiol skelbsime viešai“, – sako valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys.

Iš viso stebimu laikotarpiu (2010–2016 m.) įgyvendinta arba iš dalies įgyvendinta 88 proc. teiktų rekomendacijų, 60 proc. jų buvo įgyvendinta per pirmą sutartą terminą. Iš 2016 m. pateiktų 484 naujų rekomendacijų iki šios dienos yra įgyvendinta 38 proc. Daugiausia rekomendacijų teikta ir įgyvendinta savivaldos srityje.

Valstybės kontrolės pateikta ataskaita yra vienas iš būdų dalytis sukaupta informacija, tikintis geriau informuoti suinteresuotas šalis ir siekiant, kad būtų įgyvendintos tos rekomendacijos, kurioms būtini politiniai sprendimai. Tokia ataskaita Seimui pateikiama dukart per metus: kovo ir rugsėjo mėn.


Valstybinių auditų rekomendacijų įgyvendinimas


Justas Jaskonis, Komunikacijos skyriaus vedėjas, tel. (8 5) 266 6794, el. p. justas.jaskonis@vkontrole.lt

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2017-05-22

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.