Į pradžią
 
Naujiena
2017-04-05   Aukščiausiosios audito institucijos buriasi į darbo grupę kibernetiniam saugumui užtikrinti

Valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys dalyvavo seminare Izraelyje aukščiausiųjų audito institucijų (AAI) vadovams „Kibernetinis saugumas: grėsmės valstybėms ir valstybinis auditas“. Seminaro metu dalyviai diskutavo kibernetinio saugumo klausimais, aptarė kylančias grėsmes valstybėms ir aukščiausiųjų audito institucijų atsakus į kylančius iššūkius. Savo patirtį šioje srityje pristatė ir Lietuvos AAI vadovas A. Dulkys, kuris skaitė pranešimą apie 2015 m. Valstybės kontrolės atliktą auditą „Kibernetinio saugumo aplinka Lietuvoje“.

„Kibernetinio saugumo problemos nebeturi tradicinių sienų ir yra vis sunkiau suvaldomos, nes gyvena virtualioje „niekieno žemėje“. Todėl pagrindinė kryptis šiandien – išgryninti atskirų institucijų atsakomybes, sinchronizuoti jų veiksmus ir centralizuoti išbarstytų veiklų koordinavimą. Ne mažiau svarbus žingsnis – skirti pakankamai išteklių žmonių švietimui šiuo klausimu ir institucijų inovatoriškumo skatinimui, – diskusijų akcentais dalijosi A. Dulkys. – Palyginimui galima paminėti, jog kiekviena viešojo sektoriaus institucija Izraelyje kibernetiniam saugumui užtikrinti turi skirti ne mažiau 8 proc. savo metinio biudžeto, o kibernetinio saugumo klausimų sprendimas, pasak kolegų, jų ekonomikai kasmet pateikia 0.5-1.5 proc. BVP dydžio „sąskaitą“.

Seminaro dalyviai priėmė rezoliuciją, kurioje vieningai sutarta, jog kibernetines grėsmes šalių AAI turi traktuoti kaip vienas svarbiausių savo nacionaliniuose, vietiniuose ir tarporganizaciniuose rizikų žemėlapiuose. Sprendžiant kibernetinio saugumo užtikrinimo klausimus, pasak AAI vadovų, turėtų aktyviai dalyvauti ir tarptautinė valstybinio audito bendruomenė. Seminaro dalyviai sutarė įkurti   nuolatinę tarptautinio bendradarbiavimo kibernetinio saugumo klausimais ir audito šioje srityje darbo grupę. Į šią grupę bus deleguotas ir Lietuvos AAI atstovas.  

 
Justas Jaskonis, Komunikacijos skyriaus vedėjas, tel. (8 5) 266 6794, el. p. justas.jaskonis@vkontrole.lt

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2017-06-09

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, faks. (8 5) 266 6761, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.