Į pradžią
 
Naujiena
2017-04-06   Fiskalinio tvarumo klausimai aptariami su EBPO atstovais

Valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys ir Biudžeto politikos stebėsenos departamento direktorė Asta Kuniyoshi dalyvauja Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) 9-ajame metiniame parlamentų biudžeto pareigūnų ir nepriklausomų fiskalinių institucijų atstovų susitikime Edinburge (Škotija).

Susitikimo dalyviai diskutuoja klausimais, susijusiais su biudžeto deficito augimu nekeliant pavojaus fiskaliniam tvarumui, aptaria būdus geriau įvertinti fiskalinę erdvę ir suplanuoti viešuosius finansus taip, kad būtų skatinamas ilgalaikis augimas ir sprendžiami socialinės nelygybės klausimai. Taip pat bus pristatytos naujos fiskalinės institucijos Latvijoje, Suomijoje ir kitose Europos šalyse, aptartas parlamentų biudžeto pareigūnų ir nepriklausomų fiskalinių institucijų skaičiaus augimas. 

Susitikimo darbinių sesijų metu dalyviai aptars fiskalinių rizikų ir fiskalinio tvarumo, regioninių fiskalinių sistemų  klausimus, kalbama apie techninio pobūdžio fiskalinės informacijos pateikimą visuomenei ir šių duomenų vizualizavimą, kad jie būtų suprantami ir lengvai prieinami vartotojams. 

Į nacionalinę teisę perkėlus su Europos Sąjungos ekonomine valdysena susijusių ES teisės aktų ir Fiskalinės sutarties nuostatas, Valstybės kontrolei nuo 2015 m. sausio 1 d. pavesta vykdyti nepriklausomos fiskalinės institucijos funkcijas. Vykdydama šią funkciją, Valstybės kontrolė stebi ekonominės ir pinigų sąjungos narėms taikomų fiskalinės drausmės taisyklių laikymąsi Lietuvoje ir teisės aktuose nustatytų užduočių vykdymą.

Paminėtina, jog 2016 m. Valstybės kontrolė, kaip fiskalinė institucija, savo iniciatyva pirmą kartą atliko Lietuvos valdžios sektoriaus finansų tvarumo vertinimą – pateikė nepriklausomą požiūrį į valdžios sektoriaus finansų tvarumą, analizuojant 2016–2036 metų laikotarpį. Šiuo vertinimu buvo siekiama sustiprinti supratimą apie ilgojo laikotarpio valdžios sektoriaus išlaidas, rizikos veiksnius, makroekonominį stabilumą ir darnią ūkio plėtrą, atskleisti būsimų valdžios sektoriaus įsipareigojimų naštą.

Valstybės kontrolės, kaip fiskalinės institucijos, teikiamas išvadas galima rasti čia  


Justas Jaskonis, Komunikacijos skyriaus vedėjas, tel. (8 5) 266 6794, el. p. justas.jaskonis@vkontrole.lt

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2017-06-30

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, faks. (8 5) 266 6761, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.