Į pradžią
 
Naujiena
2017-04-28   Konferencijoje Seime – apie šiandieninę energetikos situaciją šalyje

Šiandien Seime vyksta aukščiausiosios audito institucijos ir Seimo Ekonomikos komiteto  organizuojama  konferencija „Kiek energijos eikvojame kurdami tvarią energetiką“. Konferencijoje pristatomos energijos vartojimo efektyvumo didinimo priemonės Europos Sąjungoje, svarbiausios Lietuvos Vyriausybės energetikos politikos kryptys ir veiksmai, aptariamos didžiausią energijos vartojimo efektyvumo potencialą turinčios priemonės.

Įžanginį žodį konferencijos dalyviams tarė Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus Sinkevičius ir valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys.

„Kalbėdami apie atskirus įgyvendinamus ar įgyvendintinus projektus, kad ir kokie teisingi jie būtų, neatrandame visumos, be kurios ir geriausi darbai gali būti arba per brangūs, arba nekryptingi, neintegruoti ir tokiu būdu nekuriantys laukto rezultato. Iki šiol neturime aiškios mūsų šalies energetikos vystymosi strategijos, todėl vėluoti daugiau negalime, – pabrėžė  A. Dulkys. – Neišsprendus pirminių, priežastinių problemų, paskesni mūsų darbai, o taip pat ir valstybiniai auditai, netenka prasmės. Todėl taip, kaip siekiame aiškių pokyčių biudžeto valdysenoje, investicijų planavime, regioninėje politikoje, taip ir energetikos srityje stebėsime, analizuosime, kelsime patogius ir nepatogius klausimus, kad pokyčiai vyktų“.

Pranešimus apie Europos Sąjungos energetiką ir Europos Audito Rūmų (EAR) patirtį šioje srityje pristatė EAR narys Filas Vynas Ovenas ir Lietuvos atstovas EAR Rimantas Šadžius,  apie XVII Vyriausybės prioritetus energijos vartojimo efektyvumo srityje pranešimą skaitė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, o aukščiausiosios audito institucijos įžvalgomis atliekant auditus energetikos srityje dalijosi Valstybės kontrolės 2-ojo audito departamento direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Milčiūnas.

Skaityti pranešimai:

  

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2017-09-19

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.