Į pradžią
 
Naujiena
2017-05-04   Valstybės kontrolė tęsia bendradarbiavimą su STT

Šiandien valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys susitikime su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriumi Sauliumi Urbanavičiumi aptarė institucijoms aktualius viešojo sektoriaus valdymo efektyvinimo, korupcijos prevencijos ir kitus su bendradarbiavimu susijusius klausimus.

Aukščiausiajai audito institucijai (AAI) pristatyta ilgametė STT patirtis sudarinėjant Lietuvos korupcijos žemėlapį: jo praktiniai aspektai, tyrimui keliami uždaviniai, tyrimo respondentų tikslinių grupių parinkimas, taikomos apklausos metodikos ir pan. Toks pasidalinimas gerąja praktika ypač svarbus AAI, kadangi įgyvendinant vieną iš AAI 2016-2020 m. strategijoje numatytų priemonių, šiuo metu audito institucija kuria rizikų viešajame sektoriuje žemėlapį. Šio įrankio pagalba norima nepertraukiamai stebėti pokyčius viešajame sektoriuje ir pagal joje matomą ir fiksuojamą problematiką – savotišką rizikų ,,šviesoforą“ – inicijuoti audito temas arba kitas valstybinio audito poveikio priemones.

Susitikime aptarti ir kiti klausimai, susiję su šiuo metu AAI atliekamais valstybiniais auditais. Atskirai aptarta problematika, kurią valstybiniai auditoriai stebi atliekamo veiklos audito  ,,Gamintojo atsakomybės principo taikymas“ metu, vertindami ar vykdomos nustatytos atliekų tvarkymo užduotys, kaip šalyje užtikrinamas gamintojo atsakomybės taikymas, kai gamintojai ir importuotojai sutvarko gaminių pakuotės atliekas arba sumoka mokesčius už aplinkos teršimą ir pan.

Šie tradicija tampantys susitikimai siekiant viešojo sektoriaus institucijų turimas kompetencijas ir žinias panaudoti kompleksiškai yra viešųjų finansų kontrolės institucijas apjungiančios bendradarbiavimo iniciatyvos dalis. Toks bendradarbiavimas ir keitimasis informacija su viešųjų finansų kontrolės institucijomis yra viena iš priemonių, padedančių paskatinti valstybinio audito rekomendacijų įgyvendinimą ir stiprinti audito poveikį.

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2017-10-02

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.