Į pradžią
 
Naujiena
2017-05-08   Valstybės išlaidų efektyvumo klausimai aptariami su TVF atstovais

Šiandien Valstybės kontrolėje lankėsi Tarptautinio valiutos fondo (TVF) atstovai, kurie gegužės 4-15 d. vykstančios kasmetinės konsultacinės misijos Lietuvoje metu vertina šalies ekonominę padėtį ir vystymosi tendencijas pagal TVF steigimo sutarties IV straipsnį, įpareigojantį TVF šalis nares siekti vykdyti šalies ir globalų finansinį ir ekonominį stabilumą užtikrinančią ekonominę ir finansų politiką.

Susitikimo su valstybės kontrolieriumi Arūnu Dulkiu ir kitais Valstybės kontrolės atstovais metu buvo aptarti aukščiausiosios audito institucijos atlikti ir vykdomi auditai mokesčių administravimo, valstybės išlaidų efektyvumo, įskaitant Europos struktūrinius ir investicijų fondus, mokslinių tyrimų bei inovacijų srityse.

Susitikime dalyvavo ir auditų problematiką TVF nariams pristatė Audito plėtros departamento direktorius Mindaugas Macijauskas, l. e. p. Valstybės finansų ir turto audito departamento direktorė Emilija Jasaitienė, Informacinių technologijų audito departamento direktorė Živilė Simonaitytė, švietimo srities auditus atliekančio departamento direktoriaus pavaduotoja Lina Balėnaitė ir Valstybės kontrolės, vykdančios fiskalinės institucijos funkcijas, Biudžeto politikos stebėsenos departamento direktorė Asta Kuniyoshi.

TVF atstovai misijos metu taip pat susitiks su Finansų ministerijos, Lietuvos banko ir kitų valstybės institucijų bei privačiojo sektoriaus atstovais. TVF ekspertai analizuos bendrą Lietuvos makroekonominę būklę, įvertins ūkio raidos tendencijas, padėtį finansų sektoriuje, biudžeto ir socialinės politikos priemonių įgyvendinimą.

Šiuo metu TVF priklauso 189 šalys. Lietuva Tarptautinio valiutos fondo nare tapo 1992 m. Kiekvienais metais šio fondo atstovai  lankosi ir mūsų šalyje ir teikia rekomendacijas finansiniam ir ekonominiam stabilumui pasiekti ar išlaikyti.

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2017-10-02

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.