Į pradžią
 
Naujiena
2017-05-31   INTOSAI simpoziume – apie atvirų duomenų svarbą ir poveikį

Valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys Vienoje (Austrija) dalyvauja tris dienas vyksiančiame 24-ajame Jungtinių Tautų Organizacijos (JT) ir Tarptautinės aukščiausiųjų audito institucijų organizacijos (INTOSAI) simpoziume „Skaitmenizacija, atviri duomenys ir duomenų gavyba – jų aktualumas ir poveikis aukščiausiųjų audito institucijų darbui bei tolesni veiksmai įgyvendinant tvarios plėtros tikslus“.

Kas trejus metus organizuojamame simpoziume bus aptariami atvirų duomenų klausimai, INTOSAI narių vaidmuo prisidedant prie Tvarios plėtros 2030 m. darbotvarkės, įskaitant tinkamą valdymą ir stiprinant kovą su korupcija, diskusijų metu valstybės kontrolierius A. Dulkys pasidalys  Valstybės kontrolės atlikto valstybinio audito „Ar užtikrinamas viešojo sektoriaus turimų duomenų atvėrimas?“ rezultatais ir įžvalgomis.

Susitikimo su INTOSAI generaline sekretore, Austrijos audito rūmų pirmininke Margita Kraker ir kitais JT pareigūnais metu valstybės kontrolierius A. Dulkys pristatys Lietuvos aukščiausiosios audito institucijos 2017 m. lapkričio mėnesį Vilniuje organizuojamą valstybės tvarios plėtros konferenciją „Signals“, INTOSAI generalinė sekretorė M. Kraker bus kviečiama minėtoje konferencijoje skaityti pranešimą ir pasidalyti įžvalgomis apie JT tvarios plėtros tikslų aktualumą ir įgyvendinimo nacionaliniame lygmenyje svarbą.

 JT yra pripažinusios INTOSAI ir jos narių indėlį skatinant viešojo sektoriaus valdymo efektyvumą, atskaitingumą ir skaidrumą bei prisidedant prie šalių nacionalinių ir tarptautinių tvarios plėtros tikslų įgyvendinimo. Nuo 1971 m. JT Ekonomikos ir socialinių reikalų departamentas per savo Viešojo administravimo ir plėtros padalinį ir INTOSAI yra surengęs jau 23 seminarus ir simpoziumus.

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2017-10-19

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.