Į pradžią
 
Naujiena
2017-06-07   Valstybės kontrolierius su Seimo Pirmininku aptarė audito poveikio didinimo ir kitus bendradarbiavimo klausimus

Šiandien valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys susitiko su Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu. Susitikime aptartas aukščiausiosios audito institucijos (AAI) bendradarbiavimas su Seimo komitetais, pasidalyta įžvalgomis apie sistemines šalies finansų ir turto valdymo problemas, galimus sprendimo būdus, padėsiančius siekti tvaraus viešųjų finansų valdymo.

Kaip pažymėjo valstybės kontrolierius A. Dulkys, siekiant didesnės audito kokybės ir poveikio, AAI ir Seimo bendradarbiavimas yra svarbus ir nuolatinis procesas: pasidalyti įžvalgomis ir patirtimi audituojama tema su komitetų ir komisijų nariais auditoriai susitinka tiek prieš pradėdami auditus, tiek pristatydami audito rezultatus, taip pat teikdami rekomendacijų įgyvendinimo ataskaitas ir AAI išvadas Seimui teisės aktų numatyta tvarka. AAI iš Seimo narių taip pat visada laukia argumentuotų siūlymų dėl valstybinio audito programos.

Seimo Pirmininkas V. Pranckietis pabrėžė ne tik tam tikrų ataskaitų, bet ir AAI teikiamos kelių auditų apibendrintos medžiagos svarbą. Pasak Seimo Pirmininko, tokia medžiaga kaip ir valstybinių auditų rekomendacijos yra ypač svarbi, nes gali prisidėti priimant valstybei svarbius sprendimus, padedančius užtikrinti efektyvų valstybės turto valdymą. AAI yra pateikusi rekomendacijų, kaip tobulinti biudžeto valdyseną, šalies investicijų planavimą bei vykdymą ir pan., todėl tikimasi, jog tolimesnis konstruktyvus bendradarbiavimas paspartins įstatymų pagal AAI teikiamas rekomendacijas priėmimą.

Susitikime Seimo Pirmininkas V. Pranckietis buvo supažindintas su tarptautinės AAI bendruomenės – EUROSAI ir INTOSAI forumų – naujienomis ir Lietuvai patikėtais darbais. Pristatyta EBPO studija apie aukščiausiųjų audito institucijų ir parlamentų bendradarbiavimą. Aptarti ir AAI siekiami tikslai, optimizuojant veiklą, auditų kokybės ir institucijos veiklos gerinimo perspektyvos.
 

Seimo kanceliarijos (aut. Džoja Gunda Barysaitė) nuotr.

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2017-10-26

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.