Į pradžią
 
Naujiena
2017-07-21   Institucijų vadovams – apie vidaus kontrolės svarbą

Aukščiausiosios audito institucijos atstovai kartu su kolegomis iš Finansų ministerijos gegužės–liepos mėnesiais susitiko su Vyriausybės, ministerijų, savivaldybių vadovais bei Vidaus auditorių asociacijos nariais ir aptarė vidaus kontrolės svarbą, siekiant gerinti viešojo sektoriaus valdymą.

Susitikimų metu Valstybės kontrolės auditoriai, atlikę veiklos auditą „Ar sudarytos sąlygos viešojo sektoriaus vidaus kontrolės sistemai efektyviai veikti“, dalijosi audito rezultatais ir pastebėjimais. Kadangi vidaus auditas yra neatskiriama vidaus kontrolės sistemos dalis, Finansų ministerija pasidalijo įžvalgomis apie vidaus auditą viešojo sektoriaus subjektuose. Ministerijų vadovai domėjosi, ką ir kaip galima pakeisti viešajame sektoriuje dabar, neatsižvelgiant į esamą teisinį reguliavimą, kad būtų teikiamos kokybiškos paslaugos visuomenei ar kitiems klientams.

Tokiais renginiais yra įgyvendinama viena iš auditorių, atliekančių auditus viešajame sektoriuje, bendradarbiavimo programos priemonių. Jos tikslas – atskleisti vidaus kontrolės viešajame sektoriuje svarbą, padėti vadovams ir darbuotojams priimtinomis sąnaudomis valdyti rizikas, nuosekliai ir strategiškai siekti rezultatų ir būti naudingiems visuomenei.

Aukščiausioji audito institucija ir toliau skirs dėmesio vidaus kontrolei viešajame sektoriuje. Kviečiame susipažinti ne tik su veiklos audito „Ar sudarytos sąlygos viešojo sektoriaus vidaus kontrolės sistemai efektyviai veikti“ rezultatais ir audito metu nustatyta gerąja praktika, bet ir su Bendradarbiavimo komiteto parengtomis gairėmis.

Daugiau informacijos apie auditorių, atliekančių auditus viešajame sektoriuje, bendradarbiavimo programą ir jos įgyvendinimo priemones rasite čia.

 

 

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2018-01-24

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.