Į pradžią
 
Naujiena
2017-07-28   Valstybės kontrolė ir Finansų ministerija susitarė dėl duomenų teikimo

Valstybės kontrolė šių metų birželio 29 d. pasirašė sutartį su Finansų ministerija dėl Valstybės biudžeto, apskaitos ir mokėjimų sistemos (VBAMS) duomenų teikimo elektroniniu būdu. Susitarimas sukūrė sąlygas valstybiniam auditui reikalingus pirminius valstybės biudžeto finansavimo ir vykdymo duomenis gauti tiesiai iš VBAMS, o ne iš kiekvienos audituojamos institucijos.

Tiesioginis duomenų gavimas iš VBAMS Valstybės kontrolei suteiks galimybę analizuoti ir vertinti asignavimų valdytojų ir jiems pavaldžių institucijų planuojamas ir faktines išlaidas, biudžeto vykdymo ataskaitų teisingumą. Be to, spartesnė duomenų analizė padės greičiau atsakyti į dalį audito klausimų, tinkamiau planuotis auditus, tuo pat metu išplečiant audito apimtis ir sutaupant valstybiniam auditui ne tik mūsų auditorių, bet ir mūsų audituojamųjų skiriamą laiką.

Didėjantis viešojo sektoriaus skaitmeninimas ir augantis pasitikėjimas elektroniniais duomenimis keičia valstybinio audito darbo metodus. Pritaikomi audito įrodymams reikiamų duomenų rinkimo ir apdorojimo IT sprendimai. Elektroninis duomenų apdorojimas leidžia didinti analizuojamos informacijos apimtis ir tuo pat metu spartina valstybinių auditorių atliekamas analizes, kelia valstybinio audito išvadų patikimumą ir suteikia pastarosioms daugiau įrodymų.
 
Pasirašyta sutartis tiesiogiai prisidės prie vieno iš aukščiausiosios audito institucijos strategijos tikslų – vykdomų veiklos procesų efektyvumo ir kokybiško rezultato.
 
 

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2018-02-09

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.