Į pradžią
 
Naujiena
2017-10-03   Valstybės kontrolė organizuoja pirmąją valstybės tvarios plėtros konferenciją „SIGNALS 2017“

Lietuva kartu su kitomis Jungtinių Tautų Organizacijos šalimis 2015 m. išsikėlė 17 nedalomų ir visas gyvenimo sritis apimančių tikslų, kuriuos įsipareigojo įvykdyti iki 2030 m. Valstybės kontrolės – aukščiausiosios audito institucijos (AAI) auditų rezultatai jau šiandien siunčia aiškius signalus siekti užsibrėžtų tikslų ir kviečia imtis būtinų veiksmų užtikrinti darnią valstybės raidą.
 
Š. m. lapkričio 28 d. Lietuvos AAI organizuoja pirmąją valstybės tvarios plėtros konferenciją „Signals 2017“.

Į šią konferenciją AAI kviečia Lietuvos ir Europos viešojo sektoriaus institucijų vadovus, mokslininkus, apžvalgininkus, verslininkus diskutuoti apie svarbiausius iššūkius, su kuriais susiduria šalies viešasis sektorius ir kuriuos būtina spręsti nedelsiant, taip pat pristatyti sėkmingus Lietuvos ir kitų šalių gerosios praktikos pavyzdžius.

„Konferencijos „Signals 2017“ šių metų signalai: valstybės biudžeto valdysenos ir švietimo problemos. Diskutuosime, kodėl biudžetas vis dar formuojamas atsietas nuo strateginių tikslų, o investicijomis vadiname pirkimus, skirtus gerinti kasdienės veiklos aplinką, kalbėsime apie tai, ar Lietuvos mokinių pasiekimai mums signalizuoja ką nors apie padėtį švietimo srityje, – sako valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys. – Šiandien neužtenka pakeisti tik pavienius sistemos elementus, svarbu ryžtingai tobulinti visą biudžeto sudarymo mechanizmą ir rasti tinkamą atsiskaitymo visuomenei už pasiektus rezultatus formą“.

Konferencijoje bus diskutuojama, kokio švietimo reikia Lietuvai, kas lemia švietimo sistemos – prioritetinės visuomenės raidos srities – kokybę ir kokie mūsų šalies pasiekimai gali būti laikomi pavyzdžiu kitoms šalims, o ko galime ir turėtume pasimokyti iš kitų valstybių.

Konferencijoje dalyvaus ir pranešimus skaitys ne tik Lietuvos viešojo sektoriaus ir nuomonių lyderiai, bet ir užsienio svečiai, tarp kurių  – JAV Vyriausybės atskaitingumo institucijos atstovas  J. Christopher Mihm, Jungtinės Karalystės švietimo tyrėja ir tarptautinė švietimo konsultantė Lucy Crehan, Austrijos audito rūmų pirmininkė, INTOSAI generalinė sekretorė dr. Margit Kraker, EBPO Švietimo ir profesinių gebėjimų  direktorius Andreas Schleicher, Austrijos Federalinės kanceliarijos Viešojo sektoriaus inovacijų departamento vadovė Ursula Rosenbichler, Suomijos Juveskiulės universiteto profesorius Jouni Välijärvi, programos „HundrED“ įkūrėjas Saku Tuominen ir kt. Iš viso laukiama apie 400 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio.

Į konferenciją „Signals 2017“ kviečiame registruotis internetinėje svetainėje iki lapkričio 17 d.

Konferenciją organizuoja Lietuvos aukščiausioji audito institucija kartu su partneriais INTOSAI, Britų Taryba, Lietuvos radiju ir televizija.

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2018-03-19

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.