Į pradžią
 
Naujiena
2017-10-05   Rygoje – 1-asis EUROSAI Savivaldybių audito darbo grupės susitikimas

Siekiant pasikeisti gerąja praktika tarp šalių ir ieškant būdų savivaldybių auditu suteikti kuo didesnę pridėtinę vertę, spalio 5–6 dienomis Rygoje vyksta 1-asis EUROSAI Savivaldybių audito darbo grupės susitikimas. Taip pat bus aptarta 2017–2020 m. darbo grupės veiklos plano įgyvendinimo eiga ir numatomi planai 2018 metams.

„Kad vyktų sisteminiai pokyčiai ne tik savivaldos, bet ir valstybiniame lygmenyse, bendradarbiaudamos aukščiausiosios audito institucijos (AAI) keičiasi patirtimi, gerąja praktika ir ieško naujų būdų, kaip savivaldybių auditai galėtų kurti kuo didesnę pridėtinę vertę“, – teigė valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys.
 
Susitikimą organizuoja Latvijos AAI kartu su Lietuvos AAI. Renginyje dalyvauja 64 atstovai iš 30 valstybių. Tarp kurių – Švedijos savivaldybių asociacijos ir Europos regioninių audito institucijų organizacijos (EURORAI) atstovai.

Numatomame dvišaliame susitikime su Latvijos valstybės kontroliere Elita Krumina ketinama aptarti abiejų valstybių institucijoms aktualius klausimus, pristatyti pokyčius ir iniciatyvas optimizuojant išteklius ir efektyvinant institucijų veiklą, aptarti tolesnio bendradarbiavimo galimybes.

EUROSAI savivaldybių audito darbo grupė įkurta 2016 m. birželio mėn., jai priklauso 27 šalys. Lietuvos AAI – šios grupės iniciatorė – yra prisiėmusi atsakomybę pirmininkauti grupei, koordinuoti jos veiklą ir komunikaciją. Šia tarptautinės darbo grupės veikla siekiama tobulinti savivaldos audito sistemą ir audito procesą taip, kad rezultatai atneštų teigiamų pokyčių savivaldos gyventojams ir realią audito naudą pajustų kiekvienas pilietis.

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2018-03-21

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.