Į pradžią
 
Naujiena
2017-10-25   Valstybės kontrolėje lankosi Moldovos Parlamento nariai

Šiandien aukščiausiojoje audito institucijoje lankėsi Moldovos Respublikos Parlamento narių delegacija, kurios vizito Lietuvoje tikslas – susipažinti su Lietuvos demokratinėmis reformomis ir euroatlantinės integracijos patirtimi. Susitikimo aukščiausiojoje audito institucijoje metu svečiai domėjosi Valstybės kontrolės funkcijomis ir įgaliojimais, ryšiais su Seimu, bendradarbiavimu su Moldovos sąskaitų rūmais.

Valstybės kontrolieriaus vyresnysis patarėjas Dainius Jakimavičius ir Audito plėtros departamento direktorius Mindaugas Macijauskas svečius supažindino su Valstybės kontrolės struktūra ir funkcijomis, kurias ji atlieka kaip aukščiausioji audito institucija (AAI), fiskalinės institucijos funkcijas vykdanti ir ES investicijų auditus atliekanti institucija, taip pat planavimo dokumentais ir iššūkiais tiek audito, tiek institucijos veiklos optimizavimo srityse.

Valstybės kontrolieriaus pavaduotoja Nijolė Mickuvienė pasidalijo institucijos bendradarbiavimo su Seimu patirtimi, pabrėžė pokyčių ir išteklių optimizavimo darbų svarbą viešajame sektoriuje. Moldovoje šiuo metu vyksta Vyriausybės struktūros reforma, kuria siekiama sumažinti valstybinio aparato išlaidas ir padidinti Vyriausybės darbo efektyvumą, tad delegacijos narius domino ir AAI išteklių optimizavimo, darbo efektyvumo didinimo priemonės, institucijoje vykstantys ir planuojami pokyčiai.  

Lietuvos AAI ir Moldovos sąskaitų rūmai yra pasirašę ilgalaikį dvišalio bendradarbiavimo susitarimą. Šiuo metu Lietuvos AAI teikia paramą atliekant Moldovos Vyriausybės IT transformacijos projekto auditą.

Trijų dienų vizito Lietuvoje metu Moldovos delegacija taip pat lankėsi LR Seime, Konstituciniame Teisme, Specialiųjų tyrimų tarnyboje, susitiko su Moldovos Respublikos ambasados atstovais bei dalyvavo iškilmingame Lietuvos Konstitucijos 25-mečio minėjime.

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2018-05-04

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.