Į pradžią
 
Naujiena
2018-02-20   A. Dulkys Briuselyje dalyvauja diskusijoje apie fiskalinės integracijos ateitį Europoje

Valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys su Biudžeto politikos stebėsenos departamento direktore Asta Kuniyoshi šią savaitę Briuselyje dalyvauja Tarptautinio valiutos fondo (TVF) Fiskalinių reikalų departamento ir šio fondo Europos biuro organizuojamame darbo seminare „Fiskalinės integracijos Europoje ateitis“.

Tarptautinis valiutos fondas kviečia mokslininkus, ekspertus, ES valstybių narių fiskalinių institucijų ir ministerijų atstovus, dirbančius fiskalinės politikos srityje, išklausyti pranešimus, kuriuos skaitys TVF, Europos Komisijos, Europos fiskalinės valdybos atstovai, ir diskutuoti apie fiskalinių drausmės taisyklių efektyvumo požymius tarptautiniu mastu, antros kartos fiskalinės drausmės taisykles ir rinkos drausmės atstatymą Europoje.

Diskusijoje bus siekiama rasti atsakymus į klausimus, ar fiskalinės drausmės taisyklės buvo efektyvios ir kur; ar šios taisyklės paveikia valstybes skirtingai ir kodėl; koks yra geriausias fiskalinių drausmės taisyklių rinkinys; kokios yra antros kartos fiskalinių drausmės taisyklių charakteristikos. Šie ir panašūs klausimai bei vyksiančios diskusijos skatins dalyvius aktyviai dalytis įžvalgomis ir patirtimi.

Vokietijos, Prancūzijos centrinių bankų ir Italijos finansų ministerijos atstovai skaitys pranešimus rinkos drausmės atstatymo Europoje klausimu. Kaip atsakas į fiskalinių drausmės taisyklių efektyvumo trūkumą, vienu metu rinkos drausmė buvo laikoma geriausia patikima fiskalinės drausmės atstatymo alternatyva.

Diskusiją apie fiskalinės integracijos Europoje ateitį ves mokslininkų grupės „Bruegel“, Prancūzijos ekonominės analizės tarybos, Europos Komisijos ir Nyderlandų finansų ministerijos atstovai.
 
Nuo 2015 m. Valstybės kontrolė vykdo nepriklausomos fiskalinės institucijos funkcijas.

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2018-06-08

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.