Į pradžią
 
Naujiena
2018-10-11   Kroatijoje viešintis valstybės kontrolierius: esame vieni pirmųjų Europoje tarp AAI, atvėrusių duomenis visuomenei

Valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys spalio 11–12 d. Dubrovnike (Kroatijoje) dalyvauja Europos Sąjungos (ES) aukščiausiųjų audito institucijų (AAI) Ryšių palaikymo komiteto susitikime, kurio pagrindinė tema – „Bendravimas su ES piliečiais – atviresnės aukščiausiosios audito institucijos“.

Ryšių palaikymo komiteto seminaro dalyje apie inovatyvius ES AAI sąveikos su piliečiais ir suinteresuotosiomis šalimis metodus valstybės kontrolierius A. Dulkys skaito pranešimą apie Lietuvos AAI praktiką šioje srityje: duomenų atvėrimą ir antrą kartą organizuojamą valstybės tvarios plėtros konferenciją „Signals 2018“.

„Šių metų susitikime daugiausia dėmesio skiriama novatoriškumui, todėl buvo pastebėta būtent Lietuvos AAI. Esame vieni pirmųjų Europoje tarp AAI, atvėrusių duomenis visuomenei, – 2016 metais Valstybės kontrolės informacija apie audituojamoms institucijoms pateikiamų rekomendacijų įgyvendinimą tapo prieinama visiems. Duomenų atvėrimas ne tik didina skaidrumą, bet ir sudaro sąlygas piliečiams aktyviau įsitraukti į šalies valdymo procesą“, – sako A. Dulkys.

Ryšių palaikymo komiteto susitikime pristatyta ir Valstybės kontrolės organizuojama kasmetinė tarptautinė valstybės tvarios plėtros konferencija „Signals 2018“. Lapkričio 28 d. vyksiančioje konferencijoje bus aptariami piliečių biudžeto, kokybiškos sveikatos priežiūros užtikrinimo klausimai ir iššūkiai derybose dėl ES biudžeto.

 

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2019-04-08

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.