Į pradžią
 
Naujiena
2018-11-05   Valstybės kontrolės atstovai EUROSAI seminare diskutuoja savivaldybių biudžetų klausimais

Lapkričio 5–6 dienomis Serbijoje, Belgrade, vyksta EUROSAI Savivaldybių audito darbo grupės, kuriai pirmininkauja Lietuvos aukščiausioji audito institucija (AAI), antrasis kasmetinis susitikimas ir seminaras „Ateities iššūkiai savivaldybių finansams“. Seminare savo patirtimi dalijasi ir Lietuvos aukščiausiosios audito institucijos atstovai.

Antrą kartą rengiamame Savivaldybių audito darbo grupės susitikime diskutuojama apie finansinę vietos valdžios gerovę, efektyvų finansų valdymą ir atskaitingumą, skolinimąsi ir skolą bei centrinės valdžios vaidmenį šiuose procesuose.
 
„Kiekvienos šalies aukščiausioji audito institucija privalo padėti savo valstybei išmintingai valdyti jos finansus ir turtą. AAI turi stebėti galimas rizikas viešajame sektoriuje, vertinti šios srities veiklos problemas ir siūlyti priemones, kurios padėtų efektyvinti veiklą. AAI turi matyti ne tik atskiras vitražo spalvas, bet ir platesnį vaizdą – tai padėtų įvertinti veiklos poveikį ilgalaikėje perspektyvoje“, – sako EUROSAI Savivaldybių audito darbo grupės pirmininkas, valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys.

Seminare diskutuojama, kaip gerinti supratimą apie arčiausiai piliečių esantį valdžios lygį, įvardyti universalius, regionams ar šalims būdingus iššūkius, iškylančius savivaldybių finansams. Pranešimą apie savivaldybių biudžetus ir skolas skaito Lietuvos AAI Valdymo audito departamento direktoriaus pavaduotoja Jūra Ivonaitytė, savo įžvalgomis šia tema dalijasi ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos vyresnysis ekonomistas Hansjörgas Blöchligeris.
 
Metiniame susitikime taip pat aptariamas darbo grupės veiklos plano įgyvendinimas, pristatomi rezultatai ir 2019 metų veiklos planai.

Lietuvos AAI pirmininkauja EUROSAI Savivaldybių audito darbo grupei nuo pat jos įkūrimo 2016 m. Šiuo metu darbo grupei priklauso 27 narės Europos AAI ir viena stebėtoja – Šveicarijos regioninė finansų kontrolės institucija.

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2019-04-17

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.