Į pradžią
 
Naujiena
2018-11-28   Konferencija „Signals 2018“ – piliečių biudžetas; 2021-2027 m. ES biudžetas; sveikatos priežiūros kokybė

Šiandien vyksta Valstybės kontrolės – aukščiausiosios audito institucijos (AAI) – organizuojama kasmetinė tarptautinė valstybės tvarios plėtros konferencija „Signals 2018“. Šių metu signalai:
2021–2027 m. Europos sąjungos (ES) biudžetas ir sveikatos priežiūros kokybė. Konferencijoje AAI  atstovai kartu su geriausiais šalies ir užsienio savo sričių profesionalais diskutuos apie svarbiausius iššūkius, su kuriais susiduria viešasis sektorius ir kuriuos būtina spręsti nedelsiant.

Konferencijoje bus keliami šie klausimai: ar įmanoma sudaryti valstybės biudžetą, suprantamą kiekvienam piliečiui; kokios derybų dėl daugiametės finansinės programos baigties tikėtis, besikeičiančioje globalioje aplinkoje; ko reikia, kad sveikatos priežiūra būtų kokybiška: saugi, veiksminga, prieinama ir orientuota į pacientą?

Pranešimus skaitys: Edwin Lau (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) tema „Biudžeto sudarymas piliečiams“; dr. Zsolt Darvas (Bruegel) „Kaip pertvarkyti ES biudžetą?“; prof. dr. Werner Leodolter (Štirijos ligoninių organizacija ir Graco universitetas) „Skaitmeninė transformacija ir kintantis pasitikėjimas sveikatos priežiūra“; Agnes Couffinhal (EBPO) „Investicijos į kokybę siekiant sumažinti neracionalų lėšų panaudojimą: Lietuvos perspektyvos“; prof. Iain Begg (Europos institutas, Londono ekonomikos mokykla) „ES biudžetas po „Brexit“: naujoji aušra ar nerealūs lūkesčiai?“ ir kiti pranešėjai.

Konferencijos metu vyks dvi diskusijos, kuriose dalyvaus įvairioms pozicinėms šalims atstovaujantys pašnekovai: „2021–2027 m. ES biudžetas – kokio derybų rezultato galime tikėtis?“ ir „Pacientas – svarbi sveikatos priežiūros komandos dalis“.

Konferenciją organizuoja Valstybės kontrolė – aukščiausioji audito institucija – kartu su INTOSAI ir Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje. Informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT).

Daugiau informacijos: www.signals.lt

Konferencijos tiesioginę transliaciją galima stebėti čia.

 

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2019-05-14

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.