Į pradžią
Trečioji konferencija SIGNALS 2019: dėmesys strateginiam mąstymui, vertę kuriančiam pokyčiui ir pajamų nelygybei

Šiandien vyksta Valstybės kontrolės – aukščiausiosios audito institucijos (AAI) – organizuojama kasmetinė tarptautinė valstybės tvarios plėtros konferencija SIGNALS 2019. Dalyviai išgirs ekspertų patirtis, įgyvendinant sėkmingus pokyčius ir įžvalgas, kodėl kai kurios reformos stringa. Įvertinus tai, jog kiekvienas pokytis valstybėje anksčiau ar vėliau daro tiesioginę įtaką šalies gyventojams, konferencijoje bus kalbama apie socialinės politikos priemonių veiksmingumą mažinant pajamų nelygybę.

Konferencijoje AAI atstovai kartu su šalies ir užsienio savo sričių profesionalais diskutuos apie svarbiausius iššūkius, su kuriais susiduria valstybė ir kuriuos būtina spręsti nedelsiant. Šių metų šūkis – MATYKIME. KEISKIME.

SIGNALS 2019 sveikinimo žodį tars Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Pranešimus skaitys Boris Cournède (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO), Tytti Yli-Viikari (Suomijos AAI), dr. Paul Joyce (Jungtinės Karalystės Brimingemo ir Lidso Beketo universitetai), Mart Laidmets (Estijos švietimo ir mokslinių tyrimų ministerija), Laurent Sens (Europos Komisija) ir kiti. Bus skaitomi pranešimai tokiomis temomis kaip efektyviausios viešųjų finansų reformos kryptys, teigiamas viešųjų investicijų poveikis ekonomikos augimui, aiškinamasi, kaip pasiekti įtraukųjį augimą, kaip keičiant biudžetą keičiasi mūsų kultūra.

Konferencijos metu vyks trys diskusijos, kuriose dalyvaus įvairioms nuomonėms atstovaujantys pašnekovai: „Kada įvyksta pageidaujami pokyčiai?“, „Kokių pokyčių reikia, kad pajamų nelygybė Lietuvoje mažėtų?“ ir apibendrinamoji diskusija, kurioje mokslo ir visuomenės atstovai ne tik dalysis įžvalgomis, išgirstomis visos konferencijos metu, bet ir pateiks siūlymų, kaip išgirstus signalus galime pritaikyti savo veikloje.

Antrus metus iš eilės bus apdovanoti ir pagerbti viešojo sektoriaus auditoriai už novatoriškus sprendimus ir svarbių pokyčių iniciatyvas.

Konferenciją organizuoja aukščiausioji audito institucija kartu su INTOSAI, Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu, Britų Taryba. Informaciniai partneriai – LRT, žurnalas IQ.

SIGNALS 2019 tiesioginę transliaciją galima stebėti tiesiogiai naujienų portale lrt.lt. Daugiau informacijos: www.signals.lt.

 

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.