Ši svetainė nebenaujinama.

Naujausios Valstybės kontrolės informacijos ieškokite www.valstybeskontrole.lt

Į pradžią
Prezidentas: naujasis Valstybės kontrolės įstatymas įgalins sparčiau siekti Gerovės valstybės tikslų

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda konferenciniu skambučiu kalbėjosi su valstybės kontrolieriumi Mindaugu Macijausku ir aptarė atliekamų auditų išvadų ir rekomendacijų veiksmingumą gerinant viešųjų paslaugų kokybę.

Baigiami ir planuojami atlikti Valstybės kontrolės auditai ir darbai glaudžiai siejasi su Prezidento Gerovės valstybės tikslų įgyvendinimu. M. Macijauskas šalies vadovui pristatė prioritetines veiklos sritis ir darbus, nukreiptus į įsisenėjusių valstybės problemų sprendimų pažangą slaugos ir socialinių paslaugų, skurdo mažinimo, aukštojo mokslo kokybės, strateginio valdymo ir valstybės investicijų, inovacijų ir technologinės pažangos, darnaus vystymosi ir kitose srityse.

Prezidentas vakar pasirašė Valstybės kontrolės įstatymo pakeitimo įstatymą ir lydinčiuosius įstatymus, kuriais reikšmingai sustiprinama aukščiausia audito institucija ir jos veikla. Pasak šalies vadovo, valdžių perėjimo ir naujo politinio ciklo etapu Valstybės kontrolei suteikiama daugiau galių, didinamas jos nepriklausomumas ir stiprinama kontrolė, taigi bus gerinama ir viešojo sektoriaus paslaugų kokybė. 

„Gerovės valstybę kursime sparčiau, jei turėsime stiprias ir kompetentingas viešąsias institucijas. Naujasis Valstybės kontrolės įstatymas sudaro reikšmingas prielaidas užtikrinti, kad aukščiausios audito institucijos rekomendacijos ir išvados bus pažangesnės ir geriau įgyvendinamos sprendžiant esamas valstybės problemas ir užtikrinant, kad mokesčių mokėtojų pinigai bus panaudojami gyventojų gerovei kurti“, – teigė Prezidentas.

Iki šiol Valstybės kontrolės įstatyme rekomendacijos nebuvo formaliai įtvirtintos. Naujojoje įstatymo redakcijoje įteisinama rekomendacijų įgyvendinimo stebėsenos sistema ir parlamentinė kontrolė. Tai prisidės prie efektyvesnio aukščiausios audito institucijos rekomendacijų įgyvendinimo ir spartesnės pažangos gerinant viešojo sektoriaus veiklą ir teikiamas viešąsias paslaugas. Įstatymu taip pat sustiprinamas Valstybės kontrolės veiklos neįtakojamumas, sukuriamos teisinės prielaidos pažangiai institucijos veiklai bei reguliariam jos veiklos efektyvumo vertinimui, kurį atliks išoriniai vertintojai.

Šaltinis: wwww.lrp.lt

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.