Ši svetainė nebenaujinama.

Naujausios Valstybės kontrolės informacijos ieškokite www.valstybeskontrole.lt

Į pradžią
Valstybės kontrolės ekspertai atliks Suomijos AAI išorinį veiklos vertinimą

Valstybės kontrolės – aukščiausiosios audito institucijos (AAI) – ekspertai dalyvavo pirmajame nuotoliniame Suomijos AAI ekspertinio vertinimo komandos susitikime. Vertinimo tikslas – nustatyti, ar šios institucijos veikla vykdoma siekiant didžiausio audito poveikio, o audito planavimas ir procesai bei bendradarbiavimas su suinteresuotosiomis šalimis padeda įgyvendinti jai pavestas funkcijas.
 
Valstybės kontrolės atstovai kartu su Estijos AAI kolegomis peržiūrės Suomijos AAI finansinius, veiklos ir atitikties auditus bei ryšius su suinteresuotosiomis šalimis. Ekspertinis vertinimas remsis tarptautiniais aukščiausiųjų audito institucijų standartais bei Estijos AAI, Lietuvos AAI ir Suomijos AAI vadovų pasirašytu bendradarbiavimo susitarimu.

Suomijos AAI inicijavo šią išorės peržiūrą siekdama, kad būtų įvertintas jos atliekamų auditų efektyvumas, nustatyta, ar laikomasi gerosios audito praktikos ir tarptautinių aukščiausiųjų audito institucijų standartų. Taip pat laukiama rekomendacijų, kaip būtų galima tobulinti institucijos veiklą ir gerinti audito kokybę.

Suomijos AAI išorės vertinimas vyks 2021–2022 m., o vertinimo ataskaita ir rekomendacijos institucijai bus pateiktos 2022 m. kovo mėnesį.

Įdomu tai, kad Suomijos AAI kartu su Europos Audito Rūmais ir Norvegijos AAI atliko Valstybės kontrolės ekspertinį išorės vertinimą 2014 m., o dabar mūsų šalies aukščiausiosios audito institucijos ekspertai dalysis savo patirtimi ir kompetencijomis su Suomijos AAI. Dalyvavimas tokiame ekspertiniame vertinime rodo mūsų institucijos pripažinimą tarptautinėje audito bendruomenėje.

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.