Ši svetainė nebenaujinama.

Naujausios Valstybės kontrolės informacijos ieškokite www.valstybeskontrole.lt

Į pradžią
VK darbuotojams – EAR išmoktos pamokos audito skaitmenizavimo srityje

Šiandien nuotoliniu būdu surengtame seminare Europos Audito Rūmų (EAR) ekspertai su Valstybės kontrolės (VK) darbuotojais dalijosi savo gerąja patirtimi ir išmoktomis audito skaitmenizavimo pamokomis.

Internetiniame seminare EAR atstovai aptarė skaitmeninę lyderystę, pristatė dabartinę audito skaitmenizavimo situaciją EAR, ateinančių penkerių metų planus šioje srityje, konkrečius skaitmenizavimo projektus ir bendradarbiavimo galimybes auditoriams su ECALab − inovacijų, technologijų tyrimo ir naujų skaitmeninimo teikiamų galimybių panaudojimo centru.

„Jei ne moderniosios technologijos, pasaulį užklupusią pandemiją ištverti visiems būtų daug sudėtingiau. Skaitmenizacija, inovacijos ir dirbtinis intelektas neišvengiamai tampa ir mūsų – auditorių – darbo dalimi. Smagu, kad nepaisant to, jog visas bendravimas šiuo metu vyksta nuotoliniu būdu, galime ir toliau išlaikyti glaudų bendradarbiavimą su kolegomis iš Europos Audito Rūmų bei pasisemti idėjų audito skaitmenizavimo darbams Valstybės kontrolėje. Naujoje pandemijos padiktuotoje realybėje stengiamės iš kitų institucijų perimti novatoriškus darbo metodus ir profesionalius sprendimus. Institucija daug investuoja į darbuotojų kompetencijas, siekia pasaulinių aukščiausių standartų, todėl šis seminaras – puiki proga perimti gerąsias praktikas“, – sako valstybės kontrolierius Mindaugas Macijauskas.

„Galime pasidžiaugti, kad EAR kuriama skaitmeninė infrastruktūra leidžia užtikrinti auditorių ir visos institucijos darbo tęstinumą. Pastarieji metai buvo kupini išbandymų, tačiau inovatyvių sprendimų ir pažangių informacinių technologijų dėka EAR ne tik puikiai prisitaikė prie naujų darbo sąlygų, bet ir paskatino imtis naujų projektų. Noriu padėkoti  visiems seminaro dalyviams, ypač EAR kolegoms už gerosios patirties sklaidą, profesionalias įžvalgas ir ateities projektus. EAR ir nacionalinių aukščiausių audito institucijų glaudus bendradarbiavimas užtikrina abipusį tobulėjimą ir puikius veiklos rezultatus audito srityje“, – teigia EAR narys Rimantas Šadžius.

Europos Audito Rūmai – tai nepriklausoma išorės audito institucija, atliekanti ES finansų auditus, padedanti gerinti bendrijos finansų valdymą, skatinanti atskaitomybę ir skaidrumą. EAR tikrina, ar ES biudžetas įvykdytas teisingai, ar ES lėšos buvo skirtos bei panaudotos teisėtai, laikantis patikimo finansų valdymo principų.

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.