Ši svetainė nebenaujinama.

Naujausios Valstybės kontrolės informacijos ieškokite www.valstybeskontrole.lt

Į pradžią
Valstybės kontrolėje aptartos Lietuvos ir Šveicarijos viešojo sektoriaus išorės audito sistemos

Valstybės kontrolierės Giedrės Švedienės susitikime su Europos regioninių valstybės finansų išorės audito institucijų organizacijos (EURORAI) prezidentu Kristijanu Meliu (Christian Melly) aptartos Lietuvos ir Šveicarijos viešojo sektoriaus išorės audito sistemos, Valstybės kontrolės veikla ir bendradarbiavimas su Lietuvos savivaldybių kontrolierių asociacija.

„šis Jūsų vizitas Valstybės kontrolėje surengtas Savivaldybių kontrolierių asociacijos iniciatyva – tai rodo gerą mūsų institucijos ir asociacijos bendradarbiavimą. Dėl Lietuvoje vykstančios viešojo sektoriaus apskaitos reformos mūsų ryšiai dar stiprės, todėl džiaugiamės turėdami galimybę daugiau sužinoti apie mūsų partnerių tarptautinę patirtį ir susipažinti su užsienio šalių praktika viešojo sektoriaus išorės audito srityje“, – sakė valstybės kontrolierė G. Švedienė.

K. Melis, kuris yra ir Šveicarijos Valė kantono finansų inspekcijos vadovas, pristatė EURORAI organizacijos veiklą. Kalbėdamas apie kontrolės institucijų veiklą, jis pritarė valstybės kontrolierės G. Švedienės minčiai, kad auditą atliekančios organizacijos neturi bausti. „Auditoriai turi būti patarėjai, o ne baudėjai. Auditorių nustatytus pažeidimus turi tirti teisėsaugos institucijos, o audito misija yra patarti, bet ne gąsdinti“, – pabrėžė EURORAI vadovas. Be to, K. Melis akcentavo auditą atliekančių institucijų nepriklausomumą: „Žinau, kad Valstybės kontrolės veikloje ypač svarbios audito institucijų nepriklausomumą įtvirtinančios Limos ir Meksiko deklaracijos, kurias pasirašė visos Tarptautinės aukščiausiųjų audito institucijų organizacijos narės, tarp jų ir Lietuva. Džiaugiuosi, kad Valstybės kontrolė savo veikloje yra nepriklausoma“.

EURORAI yra Europos viešojo sektoriaus audito institucijų bendradarbiavimo projektas, padedantis keistis patirtimi ir siekti pažangos regioninio ir vietos savivaldos sektoriaus finansų kontrolės srityje, užtikrinant tinkamą viešųjų finansų naudojimą. Organizacija įkurta 1992 metais. Lietuvos savivaldybių kontrolierių asociacija EURORAI dalyvauja stebėtojos teisėmis nuo 2007 metų.


Papildoma informacija: Komunikacijos departamento direktorė Orijana Jakimauskienė, tel. (8 5) 266 6803, ojakimauskiene@vkontrole.lt
 

 Valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė ir Europos regioninių valstybės finansų
išorės audito institucijų organizacijos (EURORAI) prezidentas Christian Melly

EURORAI prezidentas Christian Melly

Lietuvos savivaldybių kontrolierių asociacijos prezidentas Juozas Vaičiulis
ir EURORAI prezidentas Christian Melly

 

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.