Į pradžią
 
Naujiena
2007-04-26   Auditoriai ragina sparčiau spręsti pavojingų atliekų tvarkymo klausimus
Valstybės kontrolė įvertino, kaip Ūkio ir Aplinkos ministerijos įgyvendina prieš trejus metus atliktų auditų rekomendacijas dėl pavojingų atliekų tvarkymo sistemos kūrimo ir jos efektyvumo didinimo. 2004 metais atliktų auditų metu buvo nustatyta esminių pavojingų atliekų tvarkymo programos trūkumų.

Vertindama audito rekomendacijų įgyvendinimo rezultatus, valstybės kontrolierė Rasa Budbergytė atkreipė dėmesį, kad, nepaisant teigiamų pokyčių, valstybinių auditorių rekomendacijos įgyvendintos tik iš dalies. „Šiandien atsakingos institucijos vis dar turėtų tikslinti pavojingų atliekų apskaitos duomenis ir stiprinti licencijų išdavimo kontrolę“, - teigia valstybės kontrolierė.

Patikrinus išduotų 28 licencijų dokumentaciją, nustatyta, kad joje nenurodoma, kokius pavojingų atliekų tvarkymo įrenginius turi įmonės ir kur jos vykdys atliekų perdirbimą, nėra kitų privalomų duomenų. Todėl kyla rizika, kad licencijas gaus reikiamai nepasirengusios įmonės, o šios veiklos kontrolė bus neefektyvi.

Vis dar neišspręstos pavojingų atliekų apskaitos problemos. Tik šių metų pradžioje Aplinkos ministerija visuomenei pateikė 2005 metų atliekų apskaitos duomenis. Tokiu būdu visuomenei nepateikiama tiksli ir patikima informacija apie pavojingų atliekų kiekį šalyje.

Šiuo metu Europos Sąjungos fondų lėšomis įgyvendinamas pavojingų atliekų sąvartyno ir deginimo įrenginio statybos, Aukštrakių odos pramonės sąvartyno, pesticidais užterštų teritorijų ir bankrutavusių įmonių su pavojingomis atliekomis sandėlių sutvarkymo projektas. Auditoriai atkreipė dėmesį, kad nuo 2003 metų šiam projektui vykdyti pasirašyta sutarčių tik už 7,24 mln. Lt, todėl kyla rizika, kad projektas iki 2008 m. pabaigos nebus įgyvendintas, ir 96,6 mln. Lt nebus visiškai panaudoti.

Valstybės kontrolė rekomendavo Ūkio ir Aplinkos ministerijoms bei Aplinkos apsaugos inspekcijai peržiūrėti išduotas pavojingų atliekų tvarkymo licencijas, užtikrinti, kad visuomenė būtų tinkamai informuota apie Lietuvoje esantį pavojingų atliekų kiekį bei iki nustatyto termino įgyvendinti pavojingų atliekų tvarkymo projektą.


Papildoma informacija: 2-ojo audito departamento vyriausiasis valstybinis auditorius Antanas Aliulis (266 68 31).

Valstybinio audito ataskaita Valstybinio audito ataskaitoje „Valstybės pavojingų atliekų tvarkymo programos vykdymo vertinimas“ pateiktų rekomendacijų įgyvendinimas.


Tomas Kučiauskas, vyresn. Viešųjų ryšių tarnybos specialistas (266 67 92, 8 611 52051, tkuciauskas@vkontrole.lt).

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2007-09-18

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.