Ši svetainė nebenaujinama.

Naujausios Valstybės kontrolės informacijos ieškokite www.valstybeskontrole.lt

Į pradžią
 
Naujiena
2008-02-07   Valstybės kontrolė galimas rizikas policijos sistemoje vertins finansinio audito metu
Valstybės kontrolė kaip nepriklausoma aukščiausia audito institucija valstybinius auditus atlieka pagal kiekvienais metais sudaromą valstybinio audito programą, kurioje numato, kur ir kada bus atliekamas auditas. Pavesti Valstybės kontrolei atlikti Valstybinio audito programoje nenumatytą valstybinį auditą išskirtinę teisę turi tik LR Seimas.

Valstybės kontrolė išnagrinėjo vidaus reikalų ministro Regimanto Čiupailos prašymą atlikti 2007 metų policijos sistemos veiklos auditą.

Atsižvelgiant į tai, kad Valstybės kontrolės 2008 metų valstybinio audito programoje jau numatyta atlikti Policijos departamento finansinį auditą, Valstybės kontrolė papildomo audito neatliks. Finansinio audito metu valstybiniai auditoriai vertins, ar Policijos departamentas valstybės biudžeto lėšas ir kitą jam patikėtą turtą valdo ir naudoja tinkamai bei teisėtai. Šio audito rezultatai atsakingoms institucijoms ir visuomenei susipažinti bus pateikti šių metų birželio mėnesį.

Valstybės kontrolierės Rasos Budbergytės teigimu, finansinio audito metu auditoriai atkreips dėmesį ir į vidaus reikalų ministro R. Čiupailos prašyme pateiktus siūlymus. „Valstybiniams auditoriams finansinio audito metu nustačius neracionalaus valstybės lėšų ir kito turto naudojimo ar įstatymų pažeidimo atvejų, bus svarstoma dėl policijos sistemos veiklos audito įtraukimo į 2009 metų Valstybės kontrolės metinę audito programą“, - teigia valstybės kontrolierė.Valstybės kontrolės Viešųjų ryšių tarnyba (266 67 92, 8 611 52051; tkuciauskas@vkontrole.lt)

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2008-02-07

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.