Ši svetainė nebenaujinama.

Naujausios Valstybės kontrolės informacijos ieškokite www.valstybeskontrole.lt

Į pradžią
 
Naujiena
2008-07-16   Valstybės kontrolė: regionų plėtros programos įgyvendinimą vertinti dar per anksti
Valstybės kontrolė atliko Europos regioninės plėtros fondo programos vykdymo išankstinį tyrimą. Programoje numatytos aplinkos kokybės gerinimo ir žalos aplinkai prevencijos užtikrinimo priemonės, finansuojamos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis, skirtomis mažinti atskirų Europos Sąjungos regionų išsivystymo lygio skirtumus ir atsilikimą. Pagal šią programą vykdomas 101 projektas, kurių įgyvendinimui skirta beveik 135 mln. Lt.

Auditoriai, išanalizavę 9 baigtus vykdyti projektus, nustatė, kad jų rezultatų vertinimui dar nepakanka duomenų. Be to, Valstybės kontrolė jau yra atlikusi panašius Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų naudojimo auditus, kuriuose pateiktos pastabos ir rekomendacijos dėl struktūrinių fondų lėšomis finansuojamų projektų atrankos ir vykdymo, ar yra numačiusi atlikti platesnės apimties auditus. Todėl nutarta, kad šiuo metu nėra tikslinga atlikti pagrindinį auditą, nes jis nesukurs pridėtinės vertės.

Vis dėlto auditoriai atkreipė dėmesį į tam tikras šios programos vykdymo problemas: atrenkant projektus ir skirstant lėšas ne visada vadovautasi vienodais ir aiškiais kriterijais, ne visada užtikrintas viešumas, nenumatyta, kad fondo lėšos turi būti naudojamos siekiant mažinti regionų plėtros lygio skirtumus ir atsilikimą, teisės aktuose nebuvo aiškiai reglamentuota projektuose dalyvaujančių savivaldybių, gaunančių galutinę naudą, funkcijos ir atsakomybė. Be to, iki 2007 m. pabaigos panaudotos tik kiek daugiau nei pusė visų projektų įgyvendinimui skirtų lėšų, todėl, auditorių manymu, yra rizika, kad kai kurie projektai iki šių metų pabaigos nebus baigti ir jiems skirtos lėšos liks nepanaudotos.

Papildoma informacija: 2-ojo audito departamento direktorė Zita Valatkienė (266 67 60)

Išankstinio tyrimo ataskaitą skaitykite www.vkontrole.lt

Valstybės kontrolės Viešųjų ryšių tarnyba (8 5 266 67 92, 8 5 266 67 95, 8 611 52051; tkuciauskas@vkontrole.lt)

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2008-07-16

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.