Ši svetainė nebenaujinama.

Naujausios Valstybės kontrolės informacijos ieškokite www.valstybeskontrole.lt

Į pradžią
 
Naujiena
2008-11-18   Vidaus reikalų ministerijai pasiūlyta atsisakyti nebūdingos veiklos
Ar Vidaus reikalų ministerijai tikrai reikalingos visos jos valdomos viešosios įstaigos ir bendrovės“Į tokį klausimą ieškojo atsakymo valstybiniai auditoriai. Audito metu buvo vertinama Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmų, Valstybinio informacinės technologijos instituto veikla ir Vidaus reikalų ministerijos atstovavimas uždarosiose akcinėse bendrovėse ,,Kadis“ ir ,,Baltic Sign“.

„Audito rezultatai parodė, kad Vidaus reikalų ministerijai nėra reikalo gaišti laiką šių įstaigų ir bendrovių valdymui, – teigia valstybės kontrolierė Rasa Budbergytė. – Todėl Vyriausybei ir Vidaus reikalų ministerijai pateikėme rekomendacijas, kaip atsisakyti valstybei nebūdingų funkcijų.“

Sporto rūmų paskirtis – teikti viešąsias paslaugas visuomenei. Tačiau ši viešoji įstaiga dažniausiai apsiriboja valstybei priklausančių patalpų nuoma, o paslaugas šiose patalpose teikia privatūs asmenys. Todėl Vidaus reikalų ministerija neturi galimybės kontroliuoti jų teikiamų paslaugų kokybės ir kainų. Dalis Sporto rūmų patalpų naudojama neefektyviai – kai kuriems klientams leidžiama nemokamai naudotis sveikatingumo kompleksu su sauna, o kavinė ir šalia jos esančios patalpos apskritai nenaudojamos. Sporto rūmų pastato rekonstrukcijai per pastaruosius trejus metus panaudota 1,8 mln. Lt valstybės biudžeto lėšų. Auditorių nuomone, jeigu turtas būtų valdomas efektyviau, Sporto rūmai galėtų sukaupti lėšų ne tik patalpoms išlaikyti, bet ir joms atnaujinti.

Audito ataskaitoje konstatuojama, kad praėjusiais metais nuostolį patyrusio Valstybinio informacinės technologijos instituto veikla nėra susijusi su Vidaus reikalų ministerijos reguliavimo sritimi. Ministerijos užsakymai sudaro labai nedidelę instituto atliekamų tyrimų dalį. Šiai įstaigai iki šiol nėra perduotas naudoti valstybei nuosavybės teise priklausantis turtas, nėra suformuoti privalomi valdymo organai. Todėl pasiūlyta svarstyti klausimą, ar nebūtų tikslinga institutą reorganizuoti, pertvarkyti ar likviduoti.

Uždarosios akcinės bendrovės „Kadis“ ir „Baltic Sign“ neatlieka specialiųjų valstybės funkcijų. „Kadis“ verčiasi metalo apdorojimu, staklių gamyba ir kita panašia veikla, o „Baltic Sign“ – transporto priemonių registracijos valstybinio numerio ženklų gamyba. Valstybei priklausančios šių bendrovių akcijos jau prieš dešimt metų turėjo būti pasiūlytos privatizuoti. Tačiau tik audito metu bendrovė „Kadis“ buvo įtraukta į privatizuojamų objektų sąrašą. O bendrovės „Baltic Sign“ akcijų Vidaus reikalų ministerija nesutinka perduoti privatizuoti, nors tam nėra jokių pateisinamų argumentų.


Papildoma informacija: Valstybės kontrolės 4-ojo audito departamento direktoriaus pavaduotoja Sigita Gorovniova (266 67 48).

Valstybinio audito ataskaita Vidaus reikalų ministerijos reguliavimo sričiai priskirtos įstaigos ir organizacijos


Valstybės kontrolės Viešųjų ryšių tarnyba (266 67 24, 8 686 25965, gkoncius@vkontrole.lt)

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2008-11-18

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.