Į pradžią
 
Naujiena
2009-03-25   Valstybės kontrolė stiprina audito rekomendacijų įgyvendinimo stebėseną
Nauja Valstybės kontrolės valstybinio audito rekomendacijų įgyvendinimo stebėsenos sistema skatins audito subjektus atidžiau įgyvendinti rekomendacijas. „Tikime, kad nauja tvarka padidins valstybinio audito poveikį, padės Seimui stiprinti parlamentinę vykdomosios valdžios kontrolę, skatins didesnį valstybės institucijų atskaitingumą visuomenei“, - teigia valstybės kontrolierė Rasa Budbergytė.

Pagal audito rekomendacijų stebėsenos sistemą rekomendacijų įgyvendinimas bus vertinamas audito metodais - audito subjektams nebepakaks tik pateikti esminę informaciją apie rekomendacijų įgyvendinimą Valstybės kontrolei. Nuo šiol kartu su valstybinio audito ataskaitos projektu audituojamam subjektui bus pateikiamas rekomendacijų įgyvendinimo plano projektas. Audituota institucija turės numatyti priemones rekomendacijoms įgyvendinti ir nurodyti jų įgyvendinimo terminus. Praėjus rekomendacijoms įgyvendinti skirtam laikui, valstybiniai auditoriai patikrins, ar jos įgyvendintos, ir parengs rekomendacijų įgyvendinimo ataskaitą. Joje bus vertinama, ar audito metu nustatyti audito subjekto veiklos trūkumai buvo ištaisyti ir kokį poveikį tai turėjo visuomenei ir valstybės valdymui. Taigi Valstybės kontrolė visuomenei ir parlamentui galės pateikti argumentuotas audito išvadas apie institucijų pasiektą pažangą ir valstybinio audito veiksmingumą.

Papildoma informacija: Valstybės kontrolės Audito plėtros departamento direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Macijauskas (8 5) 266 6896.

Valstybės kontrolės Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius ((8 5) 266 6724, 8 686 25965, gkoncius@vkontrole.lt)

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2009-03-25

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.