Į pradžią
 
Naujiena
2009-06-09   Darbo rinkos mokymo tarnybos direktoriui paskirta tarnybinė nuobauda
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys įvykdė valstybės kontrolieriaus pavaduotojo Viktoro Švedo priimtą sprendimą ir Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnybos direktoriui Algirdui Tamulevičiui paskyrė tarnybinę nuobaudą. Pastaba Tarnybos vadovui skirta už neracionalų valstybės turto naudojimą ir Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų nesilaikymą.

Valstybiniams auditoriams įvertinus Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnybos finansinę atskaitomybę konstatuota, kad daugiau nei 753 tūkst. Lt buvo panaudoti nepakankamai taupiai, o valstybės patikėtas turtas valdomas neracionaliai.

Tarnyba 2007 m. konkurso būdu buvo įsigijusi administracinio pastato rekonstrukcijos darbus, kurių vertė – 7 mln. Lt. Auditoriai nustatė, kad pirkdama papildomus, pagrindinėje sutartyje nenumatytus rekonstrukcijos darbus, Tarnyba nesilaikė Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų. Be to, dalį papildomų rekonstrukcijos darbų, tokių pačių, kurie buvo numatyti ir pirminėje sutartyje, Tarnyba nupirko didesne kaina. Auditorių vertinimu, 753 tūkst. Lt, kurie buvo sumokėti už papildomus darbus, buvo panaudoti netaupiai. Tarnyba nesilaikė Viešųjų pirkimų įstatymo ir pirkdama leidybos ir seminaro rengimo paslaugas iš Švietimo mainų paramos fondo – tam panaudota 30 tūkst. Lt.

Prieš trejus metus Tarnybai buvo perduotos daugiau nei 845 tūkst. Lt vertės 1564 kv. m. patalpos Valakupiuose. Nustatyta, kad šiame komplekse esantis viešbutis ir kitos patalpos yra nenaudojamos. Tarnyba naudoja tik 166 kv. m. patalpas, kuriose įsikūręs jos padalinys, jame dirba tik šeši asmenys, o visą kompleksą prižiūri dar penki darbuotojai. Patalpų išlaikymas vien 2008 m. gruodžio mėnesį kainavo beveik 13 tūkst. Lt. Valstybės kontrolės vertinimu, Tarnyba jai patikėtą valstybės turtą valdo neefektyviai ir neracionaliai.

Be to, dėl Tarnyboje nustatytų reikšmingų teisės aktų pažeidimų ir neefektyvaus valstybės turto naudojimo valstybės kontrolieriaus pavaduotojas yra įpareigojęs A. Tamulevičių nubausti pažeidimus padariusius darbuotojus ir užtikrinti, kad valstybės turtas būtų naudojamas efektyviai. Sprendimo reikalavimus Tarnybos vadovas privalo įvykdyti iki birželio 22 d. ir apie tai informuoti valstybinius auditorius.


Valstybės kontrolės Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius ((8 5) 266 6792, (8 5) 266 6795, tkuciauskas@vkontrole.lt)

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2009-06-09

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.