Į pradžią
 
Naujiena
2009-05-20   Auditas atskleidė neefektyvų valstybės lėšų ir turto naudojimą Darbo rinkos mokymo tarnyboje
„Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnyba daugiau nei 753 tūkst. Lt panaudojo nepakankamai taupiai, o valstybės patikėtą turtą valdo neracionaliai“, – konstatavo valstybės kontrolierė Rasa Budbergytė, atlikus finansinį auditą Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnyboje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Tarnyba 2007 m. konkurso būdu pirko administracinio pastato rekonstrukcijos darbus, kurių vertė – 7 mln. Lt. Auditoriai nustatė, kad pirkdama papildomus, pagrindinėje sutartyje nenumatytus rekonstrukcijos darbus, Tarnyba nesilaikė Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų. Be to, dalį papildomų rekonstrukcijos darbų, tokių pačių, kurie buvo numatyti ir pirminėje sutartyje, Tarnyba nupirko didesne kaina. Auditorių vertinimu, 753 tūkst. Lt, kurie buvo sumokėti už papildomus darbus, buvo panaudoti netaupiai. Tarnyba nesilaikė Viešųjų pirkimų įstatymo ir pirkdama leidybos ir seminaro rengimo paslaugas iš Švietimo mainų paramos fondo – tam panaudota 30 tūkst. Lt.

Prieš trejus metus Tarnybai buvo perduotos daugiau nei 845 tūkst. Lt vertės 1564 kv. m. patalpos Valakupiuose. Audito metu nustatyta, kad šiame komplekse esantis viešbutis ir kitos patalpos yra nenaudojamos. Tarnyba naudoja tik 166 kv. m. patalpas, kuriose įsikūręs jos padalinys, jame dirba tik šeši asmenys, o visą kompleksą prižiūri dar penki darbuotojai. Patalpų išlaikymas vien 2008 m. gruodžio mėnesį kainavo beveik 13 tūkst. Lt. Valstybės kontrolės vertinimu, Tarnyba jai patikėtą valstybės turtą valdo neefektyviai ir neracionaliai.

Dėl Tarnyboje nustatytų reikšmingų teisės aktų pažeidimų ir neefektyvaus valstybės turto naudojimo valstybės kontrolieriaus pavaduotojas Viktoras Švedas priėmė sprendimą, įpareigodamas Tarnybos direktorių Algirdą Tamulevičių pažeidimus padariusius asmenis nubausti bei užtikrinti, kad valstybės turtas būtų naudojamas efektyviai. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys įpareigotas traukti A. Tamulevičių tarnybos atsakomybėn. Apie audito metu nustatytus pažeidimus informuotas ir Seimo Audito komitetas.


Papildoma informacija: Laima Šipkauskienė, 1-ojo audito departamento direktoriaus pavaduotoja (8 5) 266 6712

Valstybinio audito ataskaita Dėl Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnyboje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atlikto finansinio (teisėtumo) audito rezultatų


Valstybės kontrolės Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius ((8 5) 266 6792, (8 5) 266 6795, tkuciauskas@vkontrole.lt)

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2009-05-20

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.