Į pradžią
 
Naujiena
2009-06-18   Vietoj gaisrams gesinti skirtų priemonių - prabangūs visureigiai
Naujas transporto priemones Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas 2008 m. pabaigoje įsigijo pažeisdamas teisės aktų reikalavimus, - nustatė valstybiniai auditoriai, įvertinę, ar teisėtai Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente prie Vidaus reikalų ministerijos naudojamos valstybės biudžeto lėšos. Auditoriai priekaištų Departamentui turėjo ir dėl netinkamai vedamos buhalterinės apskaitos - nustatyti pažeidimai apskaitant išlaidas, mokant socialinio draudimo įmokas ir gyventojų pajamų mokestį.

Valstybės kontrolierės Rasos Budbergytės teigimu, Departamento leidimas pirkti brangius lengvuosius automobilius, atsisakant įsigyti dalį planuotos gaisrų gesinimo įrangos, rodo, kad Departamentas ne visuomet tikslingai planuoja savo poreikius ir taupiai naudoja valstybės biudžeto lėšas. „Neracionalus ir neatsakingas mokesčių mokėtojų pinigų naudojimas, pažeidžiant teisės aktų reikalavimus, privalo būti tinkamai įvertintas, - tvirtina R. Budbergytė. - Todėl yra priimtas valstybės kontrolieriaus pavaduotojo sprendimas, įpareigojant Departamento direktorių Remigijų Baniulį nubausti pažeidimus padariusius asmenis, o Vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį - įvertinti R. Baniulio veiklą“.

Audito metu nustatyta, kad nepaisydamos Vyriausybės nutarimo, draudžiančio pirkti brangesnius nei 60 tūkst. Lt lengvuosius automobilius be specialaus leidimo, Širvintų ir Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gavo Departamento leidimą organizuoti konkursą ir 2008 m. pabaigoje įsigijo du prabangius visureigius Subaru B9 Tribeca. Transporto priemonės nupirktos Departamentui atsisakius planuose numatytų įsigyti gaisrams gesinti skirto transporto. Auditoriai atkreipė dėmesį, kad tarnybos visureigių nenaudojo, o perdavė juos Departamentui. Transporto priemonės valstybei atsiėjo 222 tūkst. Lt.

Departamentui pavaldžiose įstaigose valstybiniai auditoriai nustatė ir netinkamos buhalterinės apskaitos tvarkymo atvejų: Gaisrinių tyrimų centras netinkamai apskaitoje nurodė dalį išlaidų, o valstybės lėšas naudojo ne pagal tikslinę jų paskirtį. Audito metu teritoriniuose Departamento padaliniuose nustatyti ir netinkamo gyventojų pajamų mokesčio ir socialinio draudimo įmokų pervedimo atvejai.

Valstybės kontrolė Departamentui rekomendavo užtikrinti, kad visos patikėtos valstybės biudžeto lėšos ir turtas būtų valdomas pagal teisės aktų reikalavimus. Apie audito metu nustatytus pažeidimus informuota Vidaus reikalų ministerija ir Seimo Audito komitetas. Departamentas jau ėmėsi taisyti audito metu įvardintus buhalterinės apskaitos trūkumus.


Papildoma informacija: Rimvidas Aleliūnas, 4-ojo audito departamento direktorius (8 5) 266 6727

Valstybinio audito ataskaita Dėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente prie Vidaus reikalų ministerijos atlikto finansinio (teisėtumo) audito rezultatų.


Valstybės kontrolės Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius (266 67 92, 8 611 52051; tkuciauskas@vkontrole.lt)

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2009-06-18

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.