Į pradžią
 
Naujiena
2009-07-10   Generalinėje prokuratūroje - viešųjų pirkimų pažeidimai
Generalinė prokuratūra dalį paslaugų įsigijo be konkurso ir pažeisdama teisės aktų reikalavimus, – nustatė Valstybės kontrolės auditoriai, įvertinę institucijos finansinę atskaitomybę. Dėl Generalinėje prokuratūroje nustatytų reikšmingų teisės aktų pažeidimų valstybės kontrolieriaus pavaduotojas Viktoras Švedas priėmė sprendimą, įpareigodamas generalinį prokurorą Algimantą Valantiną per 40 kalendorinių dienų traukti atsakomybėn pažeidimus padariusius asmenis.

Generalinės prokuratūros pastato Vilniuje statybų metu prireikus keisti pastato techninį projektą, Prokuratūra 380 tūkst. Lt vertės pakeitimus pavedė atlikti darbus vykdžiusiam rangovui be konkurso, tuo pažeisdama Viešųjų pirkimų įstatymą. Šio įstatymo reikalavimais nesivadovauta ir iš rangovo perkant sutartyje nenumatytą pastato interjero ir baldų išdėstymo projektą už 420 tūkst. Lt bei baldų ir kito turto už 152 tūkst. Lt.

Valstybiniai auditoriai nustatė, kad Generalinė prokuratūra dalį biudžeto lėšų naudojo ne tam, kam jos buvo numatytos: rekonstruojamam pastatui Panevėžyje ir naujajam pastatui Vilniuje įrengti Prokuratūra įsigijo baldų ir kito turto už daugiau nei 480 tūkst. Lt, nors šios lėšos buvo skirtos rekonstrukcijos ir statybos darbams.

Valstybiniai auditoriai Generalinei prokuratūrai priekaištų turėjo ir dėl neteisingai pervedamų gyventojų pajamų mokesčio ir socialinio draudimo įmokų bei dėl vis dar nevykdomo 2000 m. Vyriausybės nutarimo perduoti turimas negyvenamas patalpas Marijampolėje Valstybės turto fondui.


Papildoma informacija: Rimvidas Aleliūnas, 4-ojo audito departamento direktorius (8 5) 266 6727

Valstybinio audito ataskaita Dėl Lietuvos Respublikos generalinėje prokuratūroje atlikto finansinio (teisėtumo) audito rezultatų.


Valstybės kontrolės Komunikacijos departamentas, (8 5) 266 6803, 8 682 53590, ojakimauskiene@vkontrole.lt)

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2009-07-10

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.