Į pradžią
 
Naujiena
2009-10-06   Valstybiniai auditoriai atsižvelgs į ekspertų įžvalgas
„Pirmą kartą Valstybės kontrolėje vykusios diskusijos, skirtos ateinančių metų valstybinio veiklos audito programai rengti, buvo sėkmingos ir naudingos valstybiniams auditoriams rengiantis kitų metų darbams“, – teigia valstybės kontrolierė Rasa Budbergytė, vertindama praėjusią savaitę vykusį diskusijų ciklą „Konkurencinga ekonomika: ar tinkamu keliu einame?“. R. Budbergytė pabrėžė, kad valstybiniai auditoriai ateinančiais metais itin daug dėmesio skirs Lietuvos ekonomikos konkurencingumo analizei, o diskusijose išsakytos mintys bus naudingos formuojant konkrečias veiklos audito temas ir kryptis. „Esame labai dėkingi visiems, kurie dalyvavo mūsų diskusijose, skaitė įdomius pranešimus, dalijosi žiniomis su mūsų auditoriais“, – sakė R. Budbergytė.

Renginiuose dalyvavę valstybės pareigūnai, mokslininkai, verslo ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, įvairių sričių ekspertai diskutavo apie efektyvų energijos naudojimą, mokslo technologijų slėnių kūrimą, regioninės politikos plėtrą ir konkurencingų verslo sąlygų užtikrinimą. Diskusijų dalyviai iškėlė daug valstybės ūkio valdymo problemų, tai rodo, kad valstybė gali ir turi ieškoti būdų, kaip taupiau ir efektyviau naudoti ribotus finansinius išteklius. „Konkurencija yra patikimas ekonomikos variklis, kuris padeda kelti žmonių gerovę, kurti naujas darbo vietas, vykdyti tarptautinius įsipareigojimus, – diskusijose kalbėjo R. Budbergytė. – Tik didindami valstybės konkurencingumą galime tikėtis, kad pavyks įveikti šio laikotarpio sunkumus ir įgyvendinti Vyriausybės programoje užsibrėžtus strateginius tikslus.“

Tikimasi, kad šis diskusijų ciklas taps tradicine Valstybės kontrolės strateginio planavimo proceso dalimi, padedančia valstybiniams auditoriams įsigilinti į viešojo sektoriaus problemas, ieškant geriausių jų sprendimo būdų, bei stiprinančia Valstybės kontrolės ryšius su įvairiomis visuomenės grupėmis.


Papildoma informacija: Orijana Jakimauskienė, Komunikacijos departamento direktorė (8 5) 266 6803

Valstybės kontrolės Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius ((8 5) 266 6724, 8 686 25965, gkoncius@vkontrole.lt).

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2009-10-06

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.