Į pradžią
 
Naujiena
2009-10-20   Kūno kultūros ir sporto departamento tarnautojams skirtos tarnybinės nuobaudos
Dėl netinkamai tvarkomos buhalterinės apskaitos ir neteisėtai naudojamo valstybės turto valstybinių auditorių kritiškų išvadų sulaukęs Kūno kultūros ir sporto departamentas pranešė įvykdęs valstybės kontrolieriaus pavaduotojo sprendimo reikalavimus. Netinkamai pareigas atlikusiems septyniems tarnautojams skirtos pastabos. Departamento generalinis direktorius Algirdas Raslanas, nesulaukęs Ministro pirmininko sudarytos komisijos išvadų dėl departamente nustatytų pažeidimų, iš užimamų pareigų atsistatydino.

Po valstybinių auditorių išvadų departamentui atlikus vidaus tyrimą nustatyta, kad Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo administravimo skyriaus vedėjas Liudvikas Skrobockis ir Lietuvos olimpinio sporto centro direktorius Linas Tubelis pažeidė drausmę ir netinkamai atliko tarnybines pareigas. Už šiuos pažeidimus tarnautojams skirtos pastabos.

Tokios pat nuobaudos skirtos ir Lietuvos olimpinio sporto centro Finansų ir buhalterinės apskaitos skyriaus vedėjai Annai Vitkovskajai, jos pavaduotojai Svetlanai Martinko, vyriausiajai specialistei buhalterei Gražinai Šaltienei, taip pat sporto centro Kauno bendrabučio vedėjui Kęstučiui Kaluževičiui ir valgyklos vedėjai Raimondai Valatkienei. Auditoriai nustatė, kad centras įsigijo medikamentų ir maisto produktų už daugiau nei milijoną litų, nesilaikydamas Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų. Dėl netinkamai tvarkomos buhalterinės apskaitos auditoriai negalėjo patvirtinti, kad daugiau nei 25 mln. Lt centre apskaityti tinkamai.

Dėl galimo turto iššvaistymo skirstant ir naudojant Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo lėšas bei dėl galimo netinkamo pareigų atlikimo valstybinio audito dokumentai buvo perduoti Generalinei prokuratūrai, kuri jau pradėjo ikiteisminį tyrimą. Šių veiksmų imtasi Valstybės kontrolei nustačius, kad 14 mln. Lt Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo lėšų buvo paskirstyta nesivadovaujant teisės aktais ar paties departamento generalinio direktoriaus A.Raslano įsakymais. Pažeidžiant teisės aktus 1,2 mln. Lt skirta viešųjų įstaigų veiklai finansuoti, o ne konkretiems projektams vykdyti.


Papildoma informacija: Daiva Bakutienė, 5-ojo audito departamento direktorė, (8 5) 266 6756

Išvada dėl 2009 m. birželio 11 d. sprendimo Nr. SP-16 vykdymo kontrolės baigimo


Valstybės kontrolės Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius ((8 5) 266 6792, 8 611 52051, tkuciauskas@vkontrole.lt)

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2009-10-20

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.