Į pradžią
 
Naujiena
2009-10-23   Valstybės kontrolėje - tradicinė neatlygintinos kraujo donorystės diena
Tęsiant jau penktus metus Valstybės kontrolėje gyvuojančią tradiciją, šiandien institucijoje vėl surengta neatlygintinos kraujo donorystės diena. Penkiolika Valstybės kontrolės darbuotojų paaukojo beveik septynis litrus kraujo. Kai kurie iš jų kraujo donorais tapo jau kelioliktą kartą. Paaiškėjo, kad Valstybės kontrolėje daugiausia yra pirmos ir trečios rezus minus kraujo grupės donorų.

Pasak 4-ojo audito departamento vyriausiojo valstybinio auditoriaus Romualdo Čepaičio, prisidėjusio prie šios kilnios akcijos jau ketvirtą kartą, kiekvienas asmuo, galintis tapti kraujo donoru, turėtų bent retsykiais jo paaukoti. „Tikiu, kad mūsų paaukotas kraujas kažkam tikrai išgelbės gyvybę ar padės pasveikti. Be to, nesavanaudiškai padėdami ir dovanodami laimę kitiems, patys tampame laimingesni“, - teigia R. Čepaitis.

Tuo tarpu pirmą kartą kraujo donore tapusi Teisės departamento Personalo skyriaus vyresnioji specialistė Lina Rakštikienė prisipažino visada norėjusi tapti neatlygintina kraujo donore. „Šiandien aukodama kraujo ir padėdama kitiems tikiuosi paskatinti ir aplinkinius pasekti šiuo pavyzdžiu. Juk nė vienas negalime būti tikri dėl savo sveikatos rytoj“,„ sako L. Rakštikienė.

Kasdien Lietuvoje kraujo reikia 100-200 ligonių. Siekiant užtikrinti kraujo ir jo komponentų poreikį būtina, kad į didžiuosiuose miestuose esančius kraujo centrus kasdien ateitų ir kraujo duotų 380-400 donorų. Vien sostinėje reikia, kad kasdien kraujo duotų daugiau nei 150 donorų. Tik apie 15 proc. visų donorų pasirenka daugiau saugumo ligoniams suteikiančią neatlygintiną kraujo donorystę.


Valstybės kontrolės Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius ((8 5) 266 6792, 8 611 52051, tkuciauskas@vkontrole.lt)

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2009-10-23

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.