Į pradžią
 
Naujiena
2009-10-26   Nubausti Viešųjų pirkimų įstatymą pažeidę Kauno apskrities viršininko administracijos darbuotojai
Kauno apskrities viršininko administracija pranešė įgyvendinusi valstybės kontrolieriaus pavaduotojo priimto sprendimo reikalavimus. Pažeidimų rasta, valstybiniams auditoriams įvertinus, ar teisingai apskritis 2008 m. tvarkė buhalterinę apskaitą, tinkamai naudojo valstybės biudžeto lėšas ir turtą. Apskrities viršininkė Ona Balžekienė buvo įpareigota nubausti teisės aktus pažeidusius tarnautojus. Vykdant sprendimo reikalavimus, trims darbuotojams skirtos nuobaudos.

Konstatuota, kad rekonstruodama savo administracinį pastatą, vieną iš Kauno apskrities ligoninės skyrių ir Krikščioniškuosius gimdymo namus apskrities administracija pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas. Auditoriai nustatė, kad sudarant sutartis buvo keičiamos pirkimo dokumentuose nustatytos sąlygos, iš konkursą laimėjusio rangovo perkami papildomi darbai nesilaikant įstatymo nustatytos tvarkos. Dėl reikšmingų teisės aktų pažeidimų apskrities administracijos sekretoriui Virmantui Pipinei bei Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento vyriausiajai specialistei Sabinai Blažienei skirtos pastabos.

Tokia pati nuobauda už Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimus paskirta ir Kėdainių pensionato direktorei Audronei Kasperavičienei. Perkeliant pensionatą į kitas patalpas ir įsigyjant reikiamą įrangą pensionato direktorė, nesilaikydama įstatyme nustatytų pirkimo procedūrų, iš rangovo įsigijo papildomų statybos darbų už daugiau nei 500 tūkst. Lt.

Kauno apskrities administracijoje valstybinis auditas atliekamas ir šiais metais.


Papildoma informacija: Rita Švedienė, 3-iojo audito departamento direktoriaus pavaduotoja, (8 5) 266 6719

Išvada Dėl 2009 m. liepos 13 d. sprendimo Nr. SP-33 „Dėl reikšmingų teisės aktų pažeidimų Kauno apskrities viršininko administracijoje“ vykdymo kontrolės baigimo


Valstybės kontrolės Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius ((8 5) 266 6792, 8 611 52051, tkuciauskas@vkontrole.lt)

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2009-10-26

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.