Ši svetainė nebenaujinama.

Naujausios Valstybės kontrolės informacijos ieškokite www.valstybeskontrole.lt

Į pradžią
 
Naujiena
2010-03-20   Valstybės kontrolė siekia tapti pirmąja socialiai atsakinga viešojo sektoriaus institucija
2010-ieji taps pirmaisiais Valstybės kontrolės siekimo socialiai atsakingos viešojo sektoriaus institucijos vardo metais. „Valstybės kontrolės kolektyvas ne tik gerai vykdo jam įstatymų pavestas funkcijas, bet ir pats nori ir gali prisiimti papildomų įsipareigojimų sau ir visuomenei. Džiugu matyti, kad mūsų institucijoje yra nemažai darbuotojų, kuriems svarbios socialinės atsakomybės idėjos platesne nei įstatymų mums apibrėžta reikšme. Šių žmonių iniciatyva kilo idėja siekti, kad Valstybės kontrolė taptų pirmąja socialiai atsakinga viešojo sektoriaus organizacija“, – teigia valstybės kontrolierė Rasa Budbergytė.

Valstybės kontrolėje socialinės atsakomybės idėjos užuomazgų būta ir anksčiau. Pradedant nuo mažų darbų – energetinių resursų ir popieriaus taupymo, dalyvavimo ekologinėse, kraujo donorystės, labdaros rinkimo ir kitose akcijose, skatinimo derinti darbą ir šeimą – pamažu bus siekiama platesnių socialinės atsakomybės tikslų.

Socialinė atsakomybė iš prigimties yra orientuota į viešojo sektoriaus veiklą, nes iš principo šio sektoriaus darbai yra nukreipti į visuomenės gerovės kūrimą ir palaikymą. „Vis dėlto dažniausiai socialinė atsakomybė tampa tik verslo žodžiais, o viešasis sektorius laikosi principo, kad tai, ką darome laikydamiesi įstatymų, sąžiningai dirbdami valstybės labui, jau yra pakankama. Tačiau manome, kad valstybės institucijos taip pat galėtų labiau prisidėti prie socialiai atsakingos veiklos, o Valstybės kontrolė siekia būti pavyzdžiu kitoms viešojo sektoriaus institucijoms šioje srityje“, – sako valstybės kontrolierė.


Papildoma informacija: Komunikacijos departamento direktorė Orijana Jakimauskienė, tel. (8 5) 266 6803.


Valstybės kontrolės Komunikacijos departamentas, tel. (8 5) 266 6803, ojakimauskiene@vkontrole.lt

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2010-03-20

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.