Ši svetainė nebenaujinama.

Naujausios Valstybės kontrolės informacijos ieškokite www.valstybeskontrole.lt

Į pradžią
 
Naujiena
2010-03-31   Auditoriai įvertino nacionalinio transliuotojo pastangas gyventi taupiau
Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) transliuotos laidos atitiko visuomeninio transliuotojo tikslus, - teigia Valstybės kontrolės auditoriai. Šio audito metu, kurį įpareigojo atlikti Seimas, buvo vertinama, ar įgyvendinamos 2006 m. pateiktos Valstybės kontrolės rekomendacijos, ar LRT ištekliai naudojami rezultatyviai. Pasak valstybės kontrolieriaus pavaduotojo Viktoro Švedo, LRT įgyvendino Valstybės kontrolės rekomendacijas, kurių vykdymas priklausė LRT administracijos kompetencijai. Tai sudarė galimybes pagrįstai ir objektyviai įvertinti laidų kūrimo, gamybos ir transliavimo sąnaudas, numatyti efektyvesnį lėšų naudojimą. LRT radijo ir televizijos programas transliavo nustatytą laiką, nors mažėjant pajamoms ir mažinant programų kūrimo sąnaudas buvo mažiau kuriama naujų televizijos laidų ir beveik pusė jų buvo kartojama.

Auditoriai pažymėjo, kad 2009 m. valstybės biudžeto asignavimai nacionaliniam transliuotojui, palyginti su 2008 m., sumažėjo 14 proc., o komercinės pajamos, negalutiniais duomenimis, sumažėjo 40,6 proc. LRT savo veiklos sąnaudas atitinkamai sumažino 19 proc. Tačiau LRT taryba, sumažėjus LRT finansiniams ištekliams, paliko galioti 2007-2008 metams patvirtintą programų transliavimo mastą ir programų struktūrą. Tai iš dalies lėmė nuostolingą LRT veiklą 2009 metais. Nuostolis, preliminariais duomenimis, sudarys 10,6 mln. Lt. Todėl LRT turi ieškoti papildomų galimybių mažinti sąnaudas - darbo užmokesčio, autorinio atlyginimo, programų transliavimo ir siuntimo bei kitas. Valstybės kontrolės nuomone, programų mastą ir struktūrą LRT taryba turėtų tvirtinti atsižvelgusi į LRT metinę pajamų ir išlaidų sąmatą. Mažėjant LRT skiriamiems valstybės biudžeto asignavimams (2010 m. lėšų skiriama 18 proc. mažiau nei 2009 m.), nekeičiant LRT programų masto ir struktūros, nesumažinus LRT programų transliavimo trukmės bus sudėtinga sumažinti LRT veiklos nuostolį.

Valstybės kontrolė pažymėjo, kad Vyriausybė neįgyvendino prieš ketverius metus pateiktos rekomendacijos ir nenustatė visuomeniniam transliuotojui skiriamų valstybės biudžeto lėšų planavimo tvarkos.


Papildoma informacija: Valstybės kontrolės 6-ojo audito departamento direktorius Rimantas Sanajevas, (8 5) 266 6741.

Valstybinio audito ataskaita Viešosios įstaigos Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos veikla


Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius, (8 5) 266 6724, 8 686 25965, gkoncius@vkontrole.lt

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2010-03-31

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.