Į pradžią
 
Naujiena
2010-04-09   Valstybės kontrolė paminėjo atkūrimo 20-metį
„Valstybės kontrolė savo dvidešimtmetį pasitinka kaip viena pažangiausių ir profesionaliausiai dirbančių institucijų. Šis pripažinimas ne tik džiugina, bet ir įpareigoja toliau nuolat tobulėti ir pateisinti Lietuvos žmonių lūkesčius“, – Valstybės kontrolės atkūrimo 20 metų sukakties proga LR Seime surengtame minėjime Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą perskaitė vyriausiasis patarėjas Nerijus Udrėnas. Jis palinkėjo, kad institucija ir ateityje išliktų nepriklausoma, šiuolaikiška, efektyvi ir lanksti.

Renginyje dalyvavusi Seimo Pirmininkė Irena Degutienė pabrėžė, kad Lietuvos žmonės iš savo valstybės tikisi daugiau tvarkos, skaidrumo ir teisingumo. „Kartais girdime spekuliacijų apie tvirtos rankos ilgesį, tačiau tokias kalbas kalbantieji užmiršta pridurti, kad tvirta ranka ar kietas kumštis savaime nėra jokia vertybė. Vertybe jis tampa tik tada, kai stoja ginti bendro turto, bendrų interesų, tvarkos, skaidrumo ir teisingumo. Būtent to ir laukia Lietuvos žmonės iš savo valstybės, iš reprezentatyvių jos institucijų, iš Valstybės kontrolės – taip pat“, – sakė I. Degutienė. Parlamento vadovė atkreipė dėmesį, kad gyventojai vis labiau pasitiki Valstybės kontrole. „Jūsų darbai ne kartą atidengė skaudžias mūsų gyvenimo problemas, o po to pateikė profesionalių rekomendacijų, kaip taisyti esamą padėtį. Taip ir įsivaizduoju Jūsų institucijos paskirtį – ne gąsdinti ir bausti, o pirmiausia analizuoti ir ieškoti efektyvesnio tvarkymosi galimybių. 20 metų patirtis rodo, kad tai įmanoma, o gyventojų pasitikėjimas Jūsų institucija rodo, kad tautai ir valstybei to labai reikia“, – sakė Seimo Pirmininkė.

Ministro Pirmininko sveikinimą perdavęs Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas taip pat pabrėžė Valstybės kontrolės teikiamą naudą Vyriausybei. „Į Valstybės kontrolę žiūrime kaip į patikimą ekspertų komandą, ne tik iškeliančią problemas, bet ir siūlančią konkrečias priemones joms spręsti. Jūsų išvados ragina spartinti reformų tempą ir sisteminių permainų gylį“, – tvirtino D. Jankauskas.

Seimo Audito komiteto pirmininkė Loreta Graužinienė pasidžiaugė glaudžiu Valstybės kontrolės ir Audito komiteto bendradarbiavimu. „Džiaugiuosi ir didžiuojuosi bendru prasmingu mūsų darbu sprendžiant aktualias ir reikšmingas Lietuvos valstybėje kylančias problemas. Ačiū už Jūsų profesionalumą, iniciatyvumą, sėkmingą planų įgyvendinimą“, – Valstybės kontrolės darbuotojams sakė L. Graužinienė.

Tuo tarpu valstybės kontrolierė Rasa Budbergytė pabrėžė, kad institucija būtų nepasiekusi tokių rezultatų, jei joje visais laikais nebūtų dirbę atsakingi, tvirtas moralines nuostatas turintys, savo darbui atsidavę ir atsakomybę visuomenei už valstybės gerovę jaučiantys asmenys.

Renginyje savo atsiminimais apie atkurtą instituciją dalijosi buvę valstybės kontrolieriai Kazimieras Uoka, Vidas Kundrotas ir Jonas Liaučius, Valstybės kontrolės darbuotojai.

Valstybės kontrolė buvo atkurta 1990 m. balandžio 5 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos priimtu įstatymu.


Papildoma informacija: Orijana Jakimauskienė, Komunikacijos departamento direktorė, (8 5) 266 6803, 8 682 53590

Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius, (8 5) 266 6792, 8 611 52051, tkuciauskas@vkontrole.lt

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2010-04-09

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.