Į pradžią
 
Naujiena
2010-04-15   Šiandien - paskutinė valstybės kontrolierės Rasos Budbergytės darbo diena
Šiandien Rasa Budbergytė baigia valstybės kontrolierės kadenciją. Gegužės pradžioje ji pradės eiti Europos Audito Rūmų narės pareigas.

„Džiaugiuosi, kad per penkerius metus valstybinio audito rekomendacijos daugeliui institucijų padėjo sėkmingai įgyvendinti būtinus pertvarkymus ir tobulinti savo veiklą. Žinoma, norėtųsi dar ryškesnių teigiamų poslinkių, tačiau tai, kad Valstybės kontrolės siūlymai vis labiau veikia kaip pokyčių katalizatorius, yra svarbus pasiekimas šiai institucijai“, - sako R. Budbergytė. Pasak jos, valstybiniai veiklos auditai atkreipė valdžios institucijų ir visuomenės dėmesį į problemas energetikos, socialinės ir sveikatos apsaugos, kultūros, švietimo, teisėsaugos, transporto ir kitose srityse. Finansinio ir teisėtumo audito ataskaitose pateiktos išvados padėjo gerinti viešojo sektoriaus finansų apskaitą, paspartino šios apskaitos reformą, užkirto kelią teisės aktų pažeidimams. Be to, Valstybės kontrolė sėkmingai atlieka Europos Sąjungos paramos naudojimo auditą, stiprina informacinių technologijų audito sritį, kasmet Seimui pateikia kompetentingas išvadas, nurodydama valstybės finansų ir turto valdymo bei valstybės biudžeto vykdymo problemas ir siūlydama jų sprendimus.

Atsisveikindama su Valstybės kontrolės darbuotojais R. Budbergytė dėkojo už jų principingumą ir pastangas kelti savo profesinę kvalifikaciją. Ji priminė, kad valstybinis auditas nėra tikslas, o tik priemonė siekti, kad valstybės turtas būtų valdomas išmintingai. Todėl, pasak R. Budbergytės, valstybiniai auditoriai turėtų nuolat ugdyti gebėjimus dirbti ne tik efektyviai, bet ir kūrybiškai.

R. Budbergytė teigė, kad dirbdama Europos Audito Rūmuose sieks didinti audito poveikį, stiprinti ryšius su nacionalinėmis audito institucijomis. „Pradedu naują profesinės karjeros etapą. Priimu jį kaip iššūkį, kaip naują galimybę prisidėti ne tik prie mūsų šalies, bet ir prie visos Europos Sąjungos mokesčių mokėtojų interesų gynimo“, - teigia R. Budbergytė. Ji žadėjo palaikyti glaudžius ryšius su Lietuvos institucijomis ir informuoti jas apie pažangias audito naujoves ir gerąją praktiką.


Papildoma informacija: Orijana Jakimauskienė, Komunikacijos departamento direktorė, (8 5) 266 6803, 8 682 53590, ojakimauskiene@vkontrole.lt

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2010-04-15

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.