Ši svetainė nebenaujinama.

Naujausios Valstybės kontrolės informacijos ieškokite www.valstybeskontrole.lt

Į pradžią
 
Naujiena
2010-06-29   Auditoriai pasigedo skaidrumo Nacionaliniam dramos teatrui mokant autorinius atlyginimus
?Lietuvos nacionaliniame dramos teatre autorinių atlyginimų mokėjimo, jų skaičiavimo praktika yra neskaidri ir ydinga, – tvirtina valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė, pristatydama šioje įstaigoje atlikto finansinio audito rezultatus. – Teatro vadovybei būtina nustatyti aiškius kriterijus, kada ir kokio dydžio honorarai autoriams už jų kūrinius yra mokami, kaip paskirstomos už parduotus bilietus gaunamos pajamos?.

Valstybiniai auditoriai konstatavo, kad teatras nėra nustatęs kriterijų, kaip apskaičiuojamas autorinis atlyginimas. Vieniems autoriams pagal autorines sutartis teatras mokėjo tik vienkartinį atlygį, kitiems – ir 2-20 proc. dydžio honorarus iš pajamų, gautų pardavus spektaklių bilietus. Nors statant spektaklius autoriai naudojasi teatru ir jo turima technika, honorarai mokėti iš jų neišskaičiavus su spektaklių rodymu susijusių išlaidų, kurios apmokamos mokesčių mokėtojų pinigais. Auditorių nuomone, autoriams honorarą mokant neišskaičiavus spektaklių pastatymo sąnaudų, jiems atitenka didžiausia už spektaklius gaunamos finansinės naudos dalis. Visiems autoriams per 2009 m. išmokėta beveik 270 tūkst. Lt.

Valstybiniai auditoriai nustatė, kad Nacionalinio dramos teatro scenos rekonstravimo darbai vykdomi be statybos leidimo. Auditoriai atkreipė dėmesį, kad teatras daugiau nei 1,1 mln. Lt rangovui už rekonstrukcijos darbus ir įrangą sumokėjo neįsitikinęs, ar atlikti darbai ir panaudotos priemonės tikrai yra tokios, kokias rangovas pasiūlė konkurso metu. Tik auditoriams pareikalavus, projekto rangovas pateikė tai pagrindžiančius dokumentus.

Audito metu paaiškėjus, kad Nacionalinio dramos teatro generalinis direktorius A. Večerskis savo vadovaujamoje įstaigoje įdarbino žmoną ir dukrą bei joms paskyrė priedus prie atlyginimų, Valstybės kontrolė dėl galimai supainiotų viešųjų ir privačių interesų kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, kuri kovo mėnesį pripažino, kad teatro vadovas pažeidė teisės aktus.

Valstybės kontrolė teatro vadovybei nurodė imtis priemonių, kad sceną rekonstruojantis rangovas gautų statybos leidimą ir ateityje laiku pateiktų atliktus darbus pagrindžiančius dokumentus. Taip pat rekomenduota nustatyti ir su Kultūros ministerija suderinti autorinių darbų apmokėjimo kriterijus bei jų dydžių apskaičiavimo tvarką.


Papildoma informacija: Daiva Bakutienė, 5-ojo audito departamento direktorė, tel. (8 5) 266 6756

Valstybinio audito ataskaita Dėl Lietuvos nacionaliniame dramos teatre atlikto finansinio (teisėtumo) audito rezultatų


Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius, (8 5) 266 6792, 8 611 52051, tkuciauskas@vkontrole.lt

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2010-06-29

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.