Į pradžią
 
Naujiena
2010-09-20   2011 metais Valstybės kontrolės dėmesys - viešiesiems pirkimams
2011 metų valstybinio audito programoje daug dėmesio Valstybės kontrolė skirs viešųjų pirkimų sistemos analizei.„2009 metais Lietuvoje buvo atlikta apie 11 tūkstančių viešųjų pirkimų, kurių bendra vertė net 9 mlrd. Lt – tai tikrai didelė valstybės biudžeto lėšų dalis. Atlikdami valstybinius auditus mes neretai konstatuojame reikšmingus Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimus. Todėl kitų metų valstybinio audito programoje žadame daug dėmesio skirti šiai viešajam ir privačiam sektoriams svarbiai sričiai?, – sako valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė.

Rugsėjo 21 d. Valstybės kontrolės rengiamoje konferencijoje„Viešieji pirkimai: ar sistema veikia efektyviai?“tikimasi išgirsti valstybės pareigūnų, verslo ir akademinės visuomenės nuomonę ir vertinimus apie Lietuvos viešųjų pirkimų politiką, praktinę patirtį ir kylančias problemas.„Valstybiniams auditoriams, kurie yra pagrindinė konferencijos auditorija, ekspertų patirtis, jų specifinės žinios ir visapusiški vertinimai bus ypač vertingi?, – teigia G. Švedienė. Konkurencingos ekonomikos tema, pradėta analizuoti pernai, lieka bendrąja 2011 metų valstybinio audito programos tema.

Valstybės kontrolė, kaip aukščiausioji audito institucija, nuolat ieško naujų būdų ir formų, kaip įgyvendinti savo misiją – padėti valstybei išmintingai valdyti savo turtą. Ši konferencija – Valstybės kontrolės strateginio planavimo proceso dalis. Praėjusiais metais organizuotas diskusijų ciklas valstybinio audito programai rengti parodė, kad tokio tipo renginiai padeda valstybiniams auditoriams pasirengti kitų metų darbams, labiau įsigilinti į viešojo sektoriaus problemas, ieškant geriausių jų sprendimo būdų. Be to, taip stiprinamas Valstybės kontrolės dialogas su įvairiomis visuomenės grupėmis.

Papildoma informacija: Orijana Jakimauskienė, Komunikacijos departamento direktorė, tel. (8 5) 266 6803, mob. 8 682 53590; ojakimauskiene@vkontrole.lt

Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius, (8 5) 266 6794, ngaidyte@vkontrole.lt

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2010-09-20

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.