Į pradžią
 
Naujiena
2010-09-23   Trijų šalių auditoriai aptars pasirengimą stabdyti gyvūnų platinamas infekcines ligas
Trijų kaimyninių Europos Sąjungos šalių - Lenkijos, Lietuvos ir Slovakijos - auditoriai vertins pasirengimą stabdyti gyvūnų platinamas ligas. Nemaža dalis gyvūnų platinamų infekcinių ligų yra pavojingos žmogui.

Pasak valstybės kontrolieriaus pavaduotojos Nijolės Mickuvienės, pastaruoju metu Europoje ir visame pasaulyje nemažai nerimo sukėlė paukščių gripo, snukio ir nagų, mėlynojo liežuvio, klasikinio kiaulių maro ir kitų ligų atvejai, todėl epizootinio saugumo užtikrinimas tampa vis aktualesne tema.„Šių ligų sukėlėjai gali būti pernešami dideliais atstumais, todėl nesame apsaugoti nuo šių ligų protrūkio. Trijų Šengeno erdvės valstybių bendras auditas padės atsakyti, ar esame tinkamai pasiruošę atremti galimus pavojus?, - teigia N. Mickuvienė.

Lietuvai 2007 m. įsiliejus į Šengeno erdvę ir panaikinus sienų su Europos Sąjungos valstybėmis kontrolę, iškilo būtinybė įdiegti ir su kitomis ES narėmis derinti naujas kontrolės priemones, galinčias užkirsti kelią užkrečiamųjų gyvulių ligų plitimui ir patekimui į Lietuvą. Norint išvengti infekcijų sklaidos, apsaugos sistema turi sklandžiai veikti visose Šengeno erdvės šalyse. Vystant tarptautinį bendradarbiavimą, Lenkijos nacionalinės audito institucijos iniciatyva nuspręsta Lenkijoje, Lietuvoje ir Slovakijoje atlikti auditus, įvertinant kaip kiekvienos iš šių valstybių institucijos yra pasirengusios užtikrinti epizootinį saugumą po įstojimo į Šengeno zoną.

Dvi dienas truksiančio susitikimo metu Lenkijos, Lietuvos ir Slovakijos auditoriai pristatys kiekvienoje iš šių valstybių atliekamų auditų preliminarius rezultatus, bus aptarta bendros audito ataskaitos rengimo koncepcija. Galutinę visų trijų valstybių auditų rezultatus apibendrinančią ataskaitą planuojama pateikti Europos Sąjungos institucijoms, jas informuojant, kaip po Šengeno plėtros naujosios narės įgyvendino ES direktyvas dėl epizootinio saugumo užtikrinimo ir veiklos koordinavimo.


Papildoma informacija: Raimonda Janonienė, 1-ojo audito departamento direktoriaus pavaduotoja, tel. (8 5) 266 6847.


Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius, (8 5) 266 6792, 8 611 52051, tkuciauskas@vkontrole.lt

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2010-09-23

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.