Ši svetainė nebenaujinama.

Naujausios Valstybės kontrolės informacijos ieškokite www.valstybeskontrole.lt

Į pradžią
 
Naujiena
2010-10-19   Valstybės kontrolėje surengta neatlygintinos kraujo donorystės diena
Antradienį, jau šeštus metus iš eilės, Valstybės kontrolėje surengta tradicine tapusi kraujo donoro diena. Jos metu vienuolika institucijos darbuotojų paaukojo beveik 5 litrus kraujo. Kai kurie iš jų kraujo donorais tapo jau kelintą ar net kelioliktą kartą. Ši akcija – viena iš daugelio socialinės atsakomybės idėjų, diegiamų Valstybės kontrolėje, institucijai siekiant tapti pirmąja socialiai atsakinga viešojo sektoriaus institucija Lietuvoje.

Pasak 4-ojo audito departamento vyriausiojo valstybinio auditoriaus Romualdo Čepaičio, kasmet dalyvaujančio Valstybės kontrolės kraujo donoro dienoje, bent kartą per metus kiekvienas kraujo donoru galintis tapti asmuo turėtų neatlygintinai paaukoti savo kraujo.„Negalime likti abejingi kitų problemoms. Galbūt šiandien mano paaukotas kraujas kažkam padės greičiau pasveikti ar net išgelbės gyvybę?, – sako R. Čepaitis.

Tuo tarpu Komunikacijos departamento Tarptautinių ryšių skyriaus vyresnioji specialistė Ieva Kosaitė šiemet labai apsidžiaugė galėjusi tapti kraujo donore. Keletą metų iš eilės dėl žemo hemoglobino kiekio medikai jai neleisdavo to padaryti.„Nemažai žmonių Lietuvoje vis dar nesusimąsto, ką jų paaukotas kraujas reiškia sergantiesiems tokiomis ligomis kaip kraujo vėžys. Padėdama kitiems, tikiuosi paskatinti ir aplinkinius būti socialiai atsakingais. Juk nei vienas negalime būti tikras dėl rytojaus, kada kraujo ar jo komponentų gali prireikti ir tau pačiam, ir tavo šeimos nariams„, – teigia I. Kosaitė.

Kasdien Lietuvoje kraujo reikia 100-120 ligonių. Siekiant užtikrinti kraujo ir jo komponentų poreikį būtina, kad kasdien kraujo duotų per 400 donorų. Vien sostinėje reikia, kad kasdien kraujo donorais taptų daugiau nei 150 žmonių.


Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene ir vidinės komunikacijos skyrius, (8 5) 266 6792, 8 611 52051, tkuciauskas@vkontrole.lt

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2010-10-19

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.