Ši svetainė nebenaujinama.

Naujausios Valstybės kontrolės informacijos ieškokite www.valstybeskontrole.lt

Į pradžią
 
Naujiena
2010-10-25   Valstybės kontrolė ir Viešųjų pirkimų tarnyba pasirašė bendradarbiavimo susitarimą
Valstybės kontrolės ir Viešųjų pirkimų tarnybos pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas padės ne tik stiprinant abiejų institucijų profesinį bendradarbiavimą, bet ir ginant viešąjį interesą viešųjų pirkimų srityje. Pasak valstybės kontrolierės Giedrės Švedienės, netrukus Valstybės kontrolė pradės įgyvendinti 2011 metų valstybinio audito programą, kurioje daug dėmesio bus skiriama viešiesiems pirkimams ir viešųjų pirkimų sistemos analizei.„Atlikdami valstybinius auditus neretai konstatuojame reikšmingus Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimus. Valstybiniams auditoriams kyla nemažai klausimų vertinant galimus Viešųjų pirkimų įstatymo ir kitų su jo įgyvendinimu susijusių teisės aktų pažeidimus, todėl glaudus abiejų institucijų bendradarbiavimas šioje srityje yra itin svarbus. Džiaugiamės, kad kolegos iš Viešųjų pirkimų tarnybos taip pat siekia efektyviai spręsti problemas?, – sako G. Švedienė.

Susitarimu numatyta teikti bendro pobūdžio konsultacijas, ekspertines nuomones, specialistų vertinimus, metodinę ir kitokią pagalbą. Pagal poreikį bus bendradarbiaujama rengiant ar tobulinant viešuosius pirkimus reglamentuojančius teisės aktus, bus teikiama visokeriopa tarpusavio pagalba siekiant apginti pažeistas valstybės teises ir turtinius interesus. Valstybės kontrolė Viešųjų pirkimų tarnybai praneš apie valstybinių auditų metu nustatytus, taip pat pasikartojančius viešuosius pirkimus reglamentuojančių teisės aktų ir viešojo intereso pažeidimus, įspės apie galimas šių pažeidimų rizikas. Viešųjų pirkimų tarnyba pagal galimybes organizuos mokymus Valstybės kontrolės darbuotojams viešųjų pirkimų klausimais.

Bendradarbiavimo sutartį pasirašė valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė ir Viešųjų pirkimų tarnybos direktorius Žydrūnas Plytnikas. Šalių bendradarbiavimas bus grindžiamas nepriklausomumo, skaidrumo, teisėtumo, viešumo ir konfidencialumo derinimo principais. Institucijų vadovai taip pat paskirs įgaliotus asmenis, kurie bus atsakingi už keitimąsi informacija tarp institucijų ir bendro darbo koordinavimą.

Papildoma informacija: Valstybės kontrolės Komunikacijos departamento direktorė Orijana Jakimauskienė, tel. (8 5) 266 6803

Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene ir vidinės komunikacijos skyrius, (8 5) 266 6794, 8 609 98143, ngaidyte@vkontrole.lt

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2010-10-25

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.