Ši svetainė nebenaujinama.

Naujausios Valstybės kontrolės informacijos ieškokite www.valstybeskontrole.lt

Į pradžią
 
Naujiena
2010-10-27   Valstybės kontrolė pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su savivaldybių kontrolieriais

Valstybės kontrolės pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas su Panevėžio ir Palangos miestų, Kėdainių rajono ir Marijampolės savivaldybių kontrolės ir audito tarnybomis padės pasirengti kokybiškam ir profesionaliam savivaldybių 2011 metų konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio auditui ir būsimam Nacionalinio ataskaitų rinkinio auditui. „Tai pirmasis toks susitarimas, kurį pasirašėme su šalies savivaldybių kontrolės ir audito tarnybomis. Manome, jog teikiama tarpusavio pagalba leis ir valstybiniams auditoriams, ir savivaldybių kontrolieriams labiau įsigilinti į konsolidavimo specifiką ir geriau pasirengti ateities darbams„ sako valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė.

Siekdama užtikrinti viešojo sektoriaus atskaitomybę, Valstybės kontrolė nuo 2012 metų atliks Nacionalinio ataskaitų rinkinio auditą, kurio sudėtinė dalis„ savivaldybių konsoliduotųjų ataskaitų rinkiniai. Todėl bendradarbiavimo susitarimas suteiks galimybę valstybiniams auditoriams, taip pat savivaldybių kontrolieriams labiau įsigilinti į kylančius iššūkius ir kokybiškai bei profesionaliai parengti būsimas audito ataskaitas.

Susitarime numatyta, kad šalys teiks tarpusavio pagalbą, keisis informacija, dalysis gerosios audito praktikos pavyzdžiais, kad savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos atliekamas savivaldybės 2011 metų konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio auditas atitiktų visus Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių viešojo sektoriaus buhalterinę apskaitą ir finansinės atskaitomybės sudarymą, reikalavimus. Šalys taip pat susitarė dėl tarpusavio pagalbos teikimo savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai atliekant savivaldybės 2010 metų ataskaitų rinkinio auditą. Klausimai, kilę 2010 metų konsolidavimo proceso vertinimo metu, bus aptarti abipusiu susitarimu.

Papildoma informacija: Valstybės kontrolės 3-iojo audito departamento direktoriaus pavaduotoja Rita Švedienė, tel. (8 5) 266 6719

Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene ir vidinės komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 266 6794, mob. 8 609 98143, ngaidyte@vkontrole.lt

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2012-03-01

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.